Wpis z mikrobloga

Hej mirki, jakie macie opinie o decathlonowym
Tribanie GRAVEL 120 na microshifcie 10x1?

Potrzebuję kupić drugi rower, żeby mniej tyrać szosę po mieście, w zimę na soli i po leśnych ścieżkach. Najchętniej kupiłbym jakąś używkę za 2k ale to nie te czasy. Krossy niedostępne, w Romecie nie ma rozmiarówki (194 cm wzrostu). Triban dostępny wysyłkowo. Jak znajduje używane rowery marek typu Cube czy Merida, to są raptem parę stów tańsze niż nowe czyli np. z 5k schodzę na 4,5. A też nie zależy mi aż tak bardzo na dopłacaniu do napędu w rowerze który z założenia będzie miał ciężkie życie.
Oprócz tego wydaje mi się, że nie będzie mi przeszkadzać taki zamierzony downgrade sprzętu z szosy na takiego woła roboczego, mam nadzieję że dobrze mi się wydaje xd to że będę miał 2 kmh gorszą średnią na tym rowerze mi zupełnie nie robi.

Co do tego tribana to słyszałem, że słabym punktem są hamulce, opony lubią się przebijać, no i ich bieżnik też nie jest za dobry do lasu/piachu. Zastanawia mnie właśnie ten napęd, podobno ma sprzęgło ale jestem laikiem i nie wiem jak to działa. U konkurencji za 1k więcej jest Claris i również mechaniczne tarcze i wcale nie jestem przekonany, że to taka lepsza opcja.

#gravel #rower
  • 3