Wpis z mikrobloga

Kręci mi się w głowie. Ostatnie 20 dni spędzam całe dnie na plaży. Dziś wypiłam odrobinę mocnego alkoholu o 18, po kilku godzinach siedzenia na plaży, choć głównie siedziałam w cieniu i dużo w czapce. Czy mimo wszystko mogło mnie to na tyle kopnąć? Przy czym mam te zawroty głowy dopiero od północy. Zaczęłam je mieć kiedy czesalam włosy trzymając głowę w dół, potem normalnie usnelam. Ale obudziłam się teraz i leżę w łóżku i czuję że trochę mi się kręci w glowie. czy to może być odwodnienie? Warto panikwoac? #zdrowie #medyna #pomocy
  • 26
  • Odpowiedz
@Lena93: Pij wodę z solą i siedź w miarę chłodnym miejscu, na półleżąco, możesz zrobić sobie zimne okłady i najlepiej je dać pod pachy i pachwiny, jak nie poczujesz się gorzej - siedzieć obserwować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lena93 też czasem mam zawroty jak za długo pracuje w słońcu i to normalne. Pij te 3l wody dziennie + jakieś elektrolity i będzie dobrze
  • Odpowiedz
@Lena93: A i nie słuchaj o panikarstwie, bo przy takich temperaturach na plaży bardzo łatwo o udar słoneczny i odwodnienie. Co jak co, ale podstawy profilaktyki i postępowania w przypadku obydwu trzeba znać, a nie, że panikarstwo, bo z nie takich rzeczy ludzie na sor trafiają.
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: dzięki kochana, pije sobie wodę z solą i siedzę, czasem trochę mi drżą mięśnie nóg i brzucha. Przypał bo nie kupiłam ubezpieczenia jak idiotka. Dużo teraz mam wydatków bo się przeprowadziłam, ale teraz żałuję że nie kupiłam jednak jakiejś polisy. Zaczynam tu pracę 15 sierpnia. Nie sądziłam że taka drobnostka może sprawić że będę ewentualnie potrzebować pomocy medycznej. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło.
  • Odpowiedz
@Lena93: Jesteś za granicą? Ja miałam za granicą tylko EKUZ i w szpitalu na jej podstawie nie mogli mi pomóc, ale można po jakimś czasie złożyć reklamację pocztą, także jest wyjście W RAZIE CO, ale na razie nie panikuj, schodzi Ci stąd drżenie. Pij, siedź spokojnie. Jesteś sama czy masz kogoś w pobliżu?
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: sama, w Bułgarii. Od 1 sierpnia jestem niezatrudniona bo skończyła mi się umowa z polskim pracodawca. Ale masz rację, w głowie mi się już nie kreci. Nie jest mi też gorąco i nie było cały ten czas. Brałam chłodny prysznic przed snem. Czułam się wtedy dobrze i usnęłam normalnie.
  • Odpowiedz
@Lena93: No to organizm po przegrzaniu zareagował na zimny prysznic szokiem. Jak się przegrzewasz to pamiętaj - NIE zimny prysznic, najpierw posiedzieć w cieniu, ostudzić się, no ale dobrze słyszeć, że już lepiej. Pamiętaj o wodzie i nie wystawiaj się na pełne słońce przez najbliższych kilka dni, no i też nie przeciążaj się.
  • Odpowiedz
@Lena93: No to na luzaku, jakby robili problemy to wszystko da się załatwić. W najgorszym wypadku - ja w szpitalu w Grecji płaciłam jakieś 80 euro za kroplówki, no trochę wyszło, ale też nie jest to kwota zwalająca z nóg.
  • Odpowiedz
Czy mimo wszystko mogło mnie to na tyle kopnąć?


@Lena93: Mogło.

Oby nie ale może być ci teraz jeszcze zimno. To też reakcja na przegrzanie organizmu.

Nie zażywaj środków przeciwbólowych. Jutro powinno być lepiej.
  • Odpowiedz