Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy depresje czy syndrom DDA można pokonać samemu swoją determinacją i samozaparciem? Wiem gdzie leży problem, widzę schematy moich zachowań wywołanych byciem DDA, widzę jaki miało to wpływ na moje dorosłe życie. Czy da radę wyjść na prostą z przysłowiowym „wzięciem się w garść” i robieniem wszystkiego inaczej niż podpowiada mi intuicja? Przykładowo, boję się jeździć autem więc od dzisiaj zagryzam zęby i wsiadam za kółko i robię nową trasę. Ceny i brak dostępności psychoterapeutów mnie przerażają i z tego względu chciałbym na początku walczyć na własną rękę. #depresja #dda #psychologia #psychiatria #wychodzimyzprzegrywu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ec0ce6cd8e77c268b62df8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Niepotrzebnie pytasz, bo to, że ktoś napisze Ci „tak, da się” bo jemu się udało, nie oznacza, że uda się Tobie. Próbuj, nastawiaj się na to, że robisz dla siebie coś dobrego, a może uda Ci się zobaczyć efekty. Jeśli uważasz, że terapia poznawczo-behawioralna byłaby dla Ciebie, to do pracy w domu możesz kupić sobie książkę Umysł ponad nastrojem - oprócz czytania jest sporo zadań i różnych ćwiczeń. Nie każdemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest bardzo skomplikowane pytanie. Są tacy "niezniszczalni" ludzie, którzy wychowali się w beznadziejnych rodzinach, ale ostatecznie wiodą normalne życie - tyle wiem z teorii. A z własnej praktyki widzę, że samodzielnie łatwo nawet w dobrej wierze zejść na manowce, po prostu przesadzić w drugą stronę.
Ceny terapii rzeczywiście są straszne, można próbować na NFZ - to nie jest tak, jak na tym memie, że dostajesz sznur xd, wszystko odbywa
  • Odpowiedz