Wpis z mikrobloga

@Vela102: To bait.
i3 12100F ma tylko 4 rdzenie (8 wątków)
Taktowanie 3,3 (4,3 w Turbo) GHz
RTX 3060 będzie się dławić i nie osiągnie maksymalnej wydajności jaką oferuje. Zresztą nie wiadomo jakie TDP ma ta karta, bo nie dali informacji.

Dobry zakup jak na 4.6k?


nie

Tutaj https://www.sferis.pl/actina-spc-11400f-16gb-1tb-rtx3060-600w-i277642
masz za podobne pieniądze z Intel-i5-11400F (6 rdzeni, 12 wątków)

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-12100F-vs-Intel-i5-11400F/4670vs4226

Różnica wydajności jest marginalna, ale nowe gry lubią, jak jest więcej
Pobierz fadeimageone - @Vela102: To bait.
i3 12100F ma tylko 4 rdzenie (8 wątków)
Taktowani...
źródło: comment_1659617443XjYwDsK1nRES6uAwnyK2bC.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fadeimageone: Nie żebym polecał tego kompa z zestawu, ale piszesz bzdury jak potłuczony.
Niema takiej opcji, żeby nowa i3 była wąskim gardłem dla 3060 w full HD w tytułach e-sportowych jak CS czy Valorant, a jeśli w takich nie będzie się dławić, to w żadnych innych nie będzie. Kolejna bzdura to pisanie, że i7 jest optymalna pod 3070ti. Pod zestaw stricte do grania z kartami pokroju 3070/70ti/80, które będą nam służyć
@fadeimageone Wymieniłem trzy kolejno mocniejsze karty od 3060ti o której wspomniałeś, żeby dobitnie zaznaczyć, że nawet dla nich i7 nie będzie optymalnym rozwiązaniem pod gaming.
Fakt, że e-sportowe polecą na integrze, ale tutaj chodziło mi i wskazanie dwóch gier, które są mocno zależne od CPU, a nie GPU.
@fadeimageone Dalej nie rozumiesz. Jeśli odpalisz dowolną gierkę w full HD na zestawie nowe i3+3060 to we wszystkich, bądź prawie wszystkich tytułach będzie większe użycie GPU niż CPU, więc zapas mocy siedzi w CPU nawet, jeśli weźmiemy i3. Lepiej 3060ti z i3 niż 3060 z i5. Możesz sobie przedstawiać testy syntetyczne, ale to ma się nijak dla klatek w grze.
@Ralphs: i3 ma 4(8), a i5 ma 6(12). Większość gier lubi więcej wątków. O tym tylko wspomniałem.
Taki ASUS TUF z i7 (6 rdzeni) dusił 3060 Mobile. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nowsza architektura nie oznacza więcej FPS w grach (czasami Intel leci w wuja).
@fadeimageone Odsyłam do testów porównujących na YT, bo szkoda strzelić ryja.
Jak możesz przekładać doświadczenia z jakąś starą laptopowa, sześciordzeniową i7, która pewnie przy wyświetlaniu pulpitu robiła 80 stopni na nową generację?¯_(ツ)_/¯
@Vela102: mam podobnego pc, zasilacza nie potrzebujesz az tak mocnego. Ja cisne z 550 i jest ok. Win11 tez tu nie jest potrzebny. Ogolnie zestawik bardzo zacny i jak za te pieniadze to ciezko o cos lepszego imo.
@Vela102: ale ja bym nadal wolal sam sobie wybrac elementy bo rtx 3060 rtxowi nie rowny. Wolalbym cos co sie nie grzeje i podziala wiele lat, a nie kupic najtansza wersje i sie zastanawiac czy po 3 latach zacznie walic artefaktami itp