Wpis z mikrobloga

@ChadBezWad: #!$%@?ące jest jak bardzo różnie ludzie odczuwają temperaturę. Mam w taksówce 22 stopnie ustawione to jeden klient prosi żeby na mniej ustawić bo gorąco a kiedy indziej ktoś mówi ze straszny ziomb i żeby dać 26 stopni...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChadBezWad: minimum i jazda!
Może w pracy biurowej to działa inaczej, ale u nas na hali produkcyjnej jak ustawisz 21 to zaraz chłopaki już gmerają przy ustawieniach i ustawiają 19.
Najbardziej narzekają palacze, bo jak wychodzą z takiej lodówki na fajeczkę na patelnię 33° to potem jest lekki szok przy powrocie do 19.
  • Odpowiedz
Co prawda w domu, a nie w biurze, ale mam ustawioną klime na 26 stopni i realnie na termometrze jest 25 stopni. Kiedy na zewnątrz jest 30-33 st. to nie ma sensu schodzić niżej. Klima to podstępna bestia, ludzie faktycznie się od tego przeziębiają, bo im się wydaje, że musi nawalać na 18-20 st. Dlatego z umiarem trzeba do tego podejść, a nie narzekać tylko na Anetki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
mam ustawioną klime na 26 stopni

@lukanocerino:
Zgadzam się. Ja ustawiam na 25 do nawet 28*C. Spanie przy cienkiej kołdrze i 23*C parę razy już mi zaszkodziło.
  • Odpowiedz
@ChadBezWad: jak ktoś ustawia klimę na 23 stopnie niezależnie od temperatury na zewnątrz to jest upośledzony. p0lak nie potrafi korzystać z klimatyzacji. musi mu pizgać po głowie 18 stopni a na zewnątrz 47


@SmakoszKotow: Kompletnie nie rozumiem jakim cudem w zimę miałoby mi być w domu komfortowo przy 20 stopniach a w lato przy 25, to tak głupie ze nie wiem. XD

Centralna klima za rekuperatorem i cały rok w
  • Odpowiedz
@ChadBezWad: Ja sam chyba zostałem taką Anetą. I mówię to jako osoba, która w domu przez cały rok chodzi w krótkich spodenkach - ale jak w biurze jest nastawionych te 20 czy 21 stopni to ciężko wysiedzieć cały dzień, jeśli ubiór ma się dostosowany do tego, co jest za oknem - czyli 30 stopni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sachees: Przecież te 20 stopni to taka normalna Polska temperatura wiosną i jesienią, rozumiem że wtedy też ci jest zimno? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i jeżeli komuś jest zimno przy nastawie na 25 stopni (czyli efektywnie pewnie ~27 w pomieszczeniu) to może świadczyć o chorobach krążenia i zaburzeniach hormonalnych.


@gdanska_onuca: U mnie przy nastawie na 25 stopni jest 24.
  • Odpowiedz
@ChadBezWad: mam swoje biuro i mam ustawione na 20-22 st w zależności czy zima (więcej) czy lato (mniej).
Każdy kto wchodzi mówi że fajnie i przyjemnie, mi się pracuje komfortowo, nie rozumiem ludzi co w zimę #!$%@?ą klimą na 30 st. A w lato ledwo chłodzą.
  • Odpowiedz
@ChadBezWad: Ja się chyba stałem tą Anetką, bo toczę jihad przeciwko klimatyzacji w biurze, która mimo ustawienia na 24 wieje chłodem jak z lodówki. Na szczęście mało kto poza mną chodzi do biura, a ci co chodzą nie mają z tym problemu.
  • Odpowiedz
@SmakoszKotow: Kompletnie nie rozumiem jakim cudem w zimę miałoby mi być w domu komfortowo przy 20 stopniach a w lato przy 25, to tak głupie ze nie wiem. XD


@piker: No ja też nie wiem, ale jak zima mam w domu powyżej 18 to juz jest za dużo. Przy 20 otwieram okna.
A latem 25 jest ok.

I to nie tylko subiektywne odczucie, ale zimą jak jest za gorąco to
  • Odpowiedz