Wpis z mikrobloga

No to trzeba ręczny serwisować a nie za każdym razem tylko tarczeklocki


@Marynowane_Gowno: ale ja mówię o tym, że nowe tarcze i nowe klocki też mogą szybko skorodować w odpowiednich warunkach, a u nas jesienią są właśnie takie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i nie wiem, jak zabezpieczasz auto przed mrozem. Ognisko na noc zostawiasz pod autem?
@Ogau No dobra ale mam wrażenie że mówimy o dwóch różnych rzeczach xD To że ci klocki przyrdzewieją do tarczy to nawet z przodu się może zdarzyć jak postoi odpowiednio długo a przecież ręczny nie działa na przód. Jak masz mechanizm ręcznego sprawny a klocki przywrą do tarczy to wystarczy że spuścisz ręczny i po prostu ruszysz, strzeli, klocki odbiją i szafa gra. Ja mówię o sytuacji w której ludzie narzekają że
@Marynowane_Gowno: Powodzenia w ruszaniu zaparkowanym samochodem z zaciągniętym ręcznym w przymrozku rano. XDDDDD Hamulec ręczny używa się zatrzymując z odpalonym silnikiem na dłuższą chwilę na pochyłościach terenu (zator drogowy, "szybkie" światła itp). Auto parkuje się z wrzuconym biegiem.
@pepies Nie każde auto to E36 ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Marynowane_Gowno: ten problem nie dotyczy e36 a każdego auta na tarczobębnach gdzie konstrukcja układu powoduje, że po prostu nie ma to prawa działać. W212, is200, wszelkiej maści terenówki, każde cierpi na dokładnie tą samą bolączkę. Już pomijając sensowność tego hamulca w automatycznej skrzyni biegów. To istnieje tylko po to żeby diagnosta miał się o co #!$%@?ć (
@stateknaniebie Ta #!$%@? a później trzeba użyć ręcznego i zonk, nie da się bo wszystko zastane bo się nie używało. Ja na prawdę nie wiem skąd wy te mądrości bierzecie


@Marynowane_Gowno: nie wiem skąd ty wziąłeś tą mądrość, ale z reguły używa się jednego i drugiego, a na dłuższych postojach niż 2-3 dni tylko bieg, bo się zastoi i nie odpuści ręczny. chyba nigdy nie parkowałeś pod chmurką na dłużej, co
@Defender Dziękuję, aktualne auto od 2 lat zostawiam na ręcznym pod domem w lato, zimę, przymrozki, upały i cokolwiek innego i jakoś nigdy nie miałem problemu z ruszaniem xD
Przed pierwszą zimą faktycznie był lekki stres ale jak zobaczyłem że na mrozach puszcza normalnie to mam serdecznie #!$%@? jajca i dalej tak zostawiam, więc proszę, nie ucz mnie #!$%@? kiedy się używa ręcznego xD

@pepies No ja patrzę trochę z innej perspektywy
@winsxspl Nie, aktualnym samochodem tylko 2 lata pod chmurką, po dzień, dwa, tydzień a najdłużej chyba miesiąc, odpowiadam- gówno się zastało xD
W drugim aucie bębny z tyłu, całą zeszłą zimę przestał w krzakach i też jakimś niewytłumaczalnym zrządzeniem losu po prostu spuściłem rzeczy i pojechałem xD
@Marynowane_Gowno: masz szczęście - u mnie po 3 dniach "przywierają" zaciski ręcznego do tarcz z tyłu i odchodzą przy ruszeniu z takim szarpnięciem, natomiast po tygodniu+ trzeba stuknąć dodatkowo młoteczkiem. i to nie linka w pancerzu, bo ta o dziwo jest cala i nienaruszona.
@lukas12x: Ja przy każdym parkowaniu byłem uczony przez instruktora "parkujesz, ręczny, luz". No i kręcę się po mieście już na egzaminie, tutaj zawracanie, tutaj parkowanko jedno, drugie - wszystko cacy.
Natomiast po drugim parkowaniu próbuję ruszyć, ale samochód ani drgnie. Instruktor na mnie, ja na niego. "Panie Artron, no tak to my nie ruszymy na pewno. Dam Panu chwilę, niech się Pan nie spieszy. Przed ruszeniem jest jeszcze jedna rzecz, między
@Ogau: > @Lanc: odpuścił wam ręczny, bo było na plusie. Jakbyście stanęli przy 1-2 stopniach, a w nocy przyszedł mróz to nie byłoby tak kolorowo nad ranem. Nawet nie wiecie o co chodzi, a się wymądrzacie xD

Jeżeli chodzi o dłuższy postój to jesień i wiosna są najgorsze, bo przy dłuższym postoju nawet nowe tarcze i klocki/bębny mogą wam zardzewieć


@Ogau: dobrze, że mój golf o tym nie wie