Wpis z mikrobloga

Pamietam ze #!$%@? coś takiego na swoim egzaminie, ale trafiłem na spoko egzaminatora, który chyba chciał mi dać szanse.


@lukas12x: Ja ruszałem na światłach pozycyjnych bo miałem sprawdzanie na placu. Świeciła się kontrolka a przełącznik przy manetce kierunkowskazów. 3 razy się pytał czy jestem gotowy do jazdy, przed wyjazdem, na górce, na wyjeździe z placu a w końcu jak wyjechałem to się zorientowałem o co mu chodziło XDDD
@stateknaniebie: hamulec ręczny inaczej nazywany hamulec postojowy. Zawsze zostawiam na ręcznymi i nigdy nic się nie zacięło. Co więcej nawet nie słyszałem żeby ktoś ze znajomych miał z tym problem. Za to co najmniej 3 sytuację że komuś stoczyło się auto bo nie było ręcznego.
@Ogau: miałem stare lupo które stało miesiąc bez odpalania przy -10 i więcej, i nie dość że odpaliło od strzała, to jeszcze ręczny odpuścił bez problemu :) Ale jak się jeździ gruzami z niesprawnymi hamulcami to wszystko się może stać
@Ogau Jak się ma niesprawny ręczny to może i tak. Kupiłem na jesień 30 letnie auto, tak sobie o podłubać, w zimie nie miałem zamiaru nim jeździć więc po prostu rzuciłem go gdzieś w krzaki za domem, przyszła wiosna, wsiadam a on całą zimę przestał na ręcznym i co? Nic, z ręką na sercu ruszył bez problemu. No ale ja używam ręcznego więc mechanizmy cały czas pracują ¯_(ツ)_/¯ Z kolei ojca auto
tylko raz mi przymarzł


@trx87: no to lepiej chyba 0, niż 1? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak się czegoś nie używa to zawsze się bardziej psuje niż jak się używa, po to ręczny jest żeby go zaciągać


@Marynowane_Gowno: no jasne, sam używam, ale po co kusić los, jak zawsze są szanse, że rdza lub mróz złapie? W innych przypadkach sam zaciągam, ale jak auto stoi na
@Ogau No to trzeba ręczny serwisować a nie za każdym razem tylko tarczeklocki, po co kusić los?
Nie piszę tego złośliwie ale ludzie kochani, ręczny to układ jak każdy inny w samochodzie a z jakiegoś powodu większość ludzi ma go w dupie i nie ruszy nawet palcem żeby zadbać o jego sprawność. Mechanizm ręcznego to nie jest żadne rocket science, powiedziałbym że Wigry 3 ma bardziej skomplikowane hamulce ¯_(ツ)_/¯