Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje auta z dużym bagażnikiem. Najlepiej kombi albo jakiś mini van.
Czemu teraz do 20 tys zł nie można nic kupić ciekawego?
Pamiętam jak w 2011 roku kupiłem za 10k zł Astre G Sedan 2.0 diesel. Autko było niezawodne, zaczęło się psuć dopiero po 8 latach.
Na tamte czasy za 10 tys zł można było kupić auto które pojeździ kilka lat.
A teraz? Za tyle same szroty z przebiegami powyżej 300 tys km.
Teraz żeby kupić auto na kilka lat trzeba wydać prawie 30k?
Dopiero za taką kwotę widzę w internecie ciekawe ogłoszenia.
Chcialem kupić S-Maxa ale ludzie sobie życzą 50 tys zł za 2010 rocznik z przebiegiem czasami około 300 tys km. Te auta nie są bardzo pancerne bo widzę że na grupie Smaxa co chwilę ludzie mają z czymś problem.

To co do 30k jakieś kombi/van z silnikiem benzyna da coś radę kupić?

Obecnie mam Astre H 1.7 ctdi 110km i chyba przy niej zostanę - ostatnio spalanie w cyklu mieszanym 5,5l/100km. Ogarnąłem i wyczyściłem silnik. Teraz muszę zregenerować turbinę i wymienić poduszki silnika.
Od trzech lat prawie wszystko już wymienione. Ruda troszkę się zrobiła przy jednych drzwiach ale niedługo też to zrobię. zdjecie auta w załączeniu.

#astrah #opel #opelastra #opelastrah #motoryzacja #szukamauta #samochody #auta #zakupauta
Pobierz kopek - Mirki potrzebuje auta z dużym bagażnikiem. Najlepiej kombi albo jakiś mini va...
źródło: comment_16595886849bj3HDbQbIQPDzDCZBdKZN.jpg
  • 18
@Marcinox: też tak myślałem. Jak silnik padnie to dopiero chyba kupię. W tym mam wszystko już prawie zrobione. Jedynie czego się obawiam jak kiedyś jakieś tłoki walną lub wtryski
@Imbeer:

Moze masz na mysli w tym przypadku nowsza generacje. Mialem na mysli 3 generacje i to tez nie jakies ostatnie wypusty na full wypasie oczywiscie.
Jesli uwazasz, ze majac budzet 20-30k na auto tym bardziej w tych czasach to chetnie wyslucham twoich 3 propozycji. Tylko postaraj sie abym nie spadl z krzesla.
@kopek: spróbuj z mazdą 6 kombi, na co trzeba zwrócić uwagę to blacha i jaka jest od spodu + silnik czy nie ma wycieków i przed zakupem odkręć świece i sprawdź czy już zawory nie poprzepalane (w silniku benzynowym)