Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, muszę zaplanować 3 dniowe wycieczki na szlak w #tatry a nie wiem jak się za to zabrać moze ktoś poradzi :) ogólnie jadą trzy dorosłe chłopy o dobrej formie fizycznej, wcześniej byłem na sarniej skalę, Kasprowym Wierchu i Giewoncie,. Szukam czegoś co zajmie cały dzień(w dwie strony) a poziom trudności to może być jak na Kasprowy czyli nie jakiś wymagający mocno i z fajnymi widokami, mogło by być też coś od strony Słowacji
#tatry #gory #szlaki #zakopane
  • 21
@EloBreko: Tak jak napisała swinka_morska, mapa_turystyczna albo mapy.cz . Mnie do planowania wystarczy wersja przeglądarkowa mapy turystycznej, darmowe konto pozwala zapisywać zaplanowane trasy. Do inspiracji wystarczą blogi albo np. http://natatry.pl/szlaki jest tego pełno.

Ja takie coś wybrałem na zapoznanie się z Tatrami: https://mapa-turystyczna.pl/route/3e7vy
Palenica - Dolina Pięciu Stawów / Siklawa - Świstówka - Morskie Oko - opcjonalnie spacer nad Czarny Staw i powrót do Palenicy.

Bardzo mi się podobały widoki na
@EloBreko ja ostatnio byłam i to są moje traski:
- Czerwone Wierchy. Szłam z Kirów (Kir?) i najpierw zahaczyłam o Giewont i później na Czerwone Wierchy (Małołączniak, Ciemniak, Krzesanica). Można oczywiście zrobić je bez Giewontu.
- Z Kuźnic na Zawrat i później zejście do Doliny 5 Stawów i do Palenicy (tylko najlepiej właśnie tak, żeby łańcuchy zrobić wchodząc, a nie schodząc)
- Rysy z Palenicy

Miałam jeszcze w swoim planie Grześ -
@owsikalfred Czerwone Wierchy super, super widoki. A i sam szlak dość przyjemny i nawet sporo dzieciaków mijałam na szlaku, więc myślę, że dacie radę :)
Ale nie wiem jak planujesz iść - bo jeśli chcesz iść niebieskim szlakiem na Małołączniak, to z tego co kojarzę jest tam jakiś bardzo krótki moment z łańcuchem. Nie wiem jak on wygląda, więc się nie wypowiem na temat jego trudności, bo ja szłam od Przełęczy Kondrackiej
@EloBreko: Oj panie, teraz to dałeś.
tak lżej:
palenica -> wodogrzmoty (warto zejść do schroniska w roztoce na śniadanko) -> dolina roztoki -> piątka -> świstówka -> moko -> palenica
kuźnice -> kasprowy -> kopa -> kuźnice
trochę mocniej
kościeliska -> czerwonym na ciemniak -> czerwone -> zeście z kopy do kuźnic albo gdzie tam wygodniej, jak macie siłe to jeszcze na kasprowy można (dodatkowa godzina drogi) -> zejście do kuźnic
@furcio: Ale co? Skoro jest w dobrej fizycznej formie? No dobra… z Orlą Percią trochę przesadziłem… ale nie przesadzajmy, to wszystko 0+, czy tam 1+ albo max 2 więc nic takiego :O to nie Mnich :O
@furcio: Gdzie? Na chłopku? Rysach? Wspinanie? No co ty. To nie ma nic ze wspinaczką. Gdyby tak było to mówi mi panie wspinaczu. Skoro taki leszcz jak ja moze tam wejsc, to najwieksza zyciowa niedojda da radę XD
@Czyste_Buty Na Zawracie, Świnicy i orlej, na rysach i chlopku nie wiem, ale pewnie też.
Wspinaczka – przemieszczanie się w terenie na tyle stromym oraz trudnym, że wymaga on użycia rąk co najmniej do utrzymania równowagi.
@furcio: Dla mnie wspinaczka to pionowa ściana gdzie musisz polegac na punktach podparcia, a takie wchodzenie to tylko trekking ;) ale kazdy ma inne zdanie. Wspinaczka to np na mnicha ;) takie cos