Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wypowiedzenie #pracbaza #praca W listopadzie wejdzie mi 3 miesieczny okres wypowiedzenia. Od grudnia mam zacząć nowa pracę i tu pytanie, czy moja umowa wygasnie z koncem listopada, jesli zloze wypowiedzenie w pazdzierniku? Czy mimo wypowiedzenia w listopadzie wskoczy 3 miesieczny okres wypowiedzenia?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ea86dd902e4bb3fe869834
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Norskee jak złożysz 1szego października to już d--a jest i siedzisz do końca listopada. chyba że sie z przełożonym dogadasz jakoś.

teoretycznie liczy sie to, co jest w momencie skladania kwitów, ale mój szwagier miał taką samą sytuację i zamiast miesiąca musiał odsiedzieć 3 jeszcze, bo ten 1 miesiąc wypowiedzenia też się wlicza w te 3 lata, po których zaczyna obowiązywać 3letni ow. nie podam Ci szczegółów, bo to dość dawno
  • Odpowiedz
liczy sie okres obowiazujacy w momencie zlozenia wypowiedzenia


@Norskee: wy nowe prawo piszecie czy jak xD? jezeli podczas wypowiedzenia zmieni sie jego okres to op bedzie mial dluzszy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Było milion razy, że jak w trakcie okresu wypowiedzenia mija 3 lata, to wypowiedzenie wydłuża się do 3 miesięcy.

Wychodzi na to, że tej sytuacji nie da się rozwiązać, bo:
- licząc 3 miesiące, to okres wypowiedzenia musiałby zacząć się 1 września, czyli papier składasz w sierpniu
ale
- składając wypowiedzenie w sierpniu obowiązuje cię 1 miesiąc, czyli pracę skończysz ostatniego września, bo wtedy będziesz miał 2 lata i 10lub11 miesięcy
  • Odpowiedz
Nie prawda, że liczy się okres obowiązujący w momencie składania wypowiedzenia. Musisz złożyć wypowiedzenie we wrześniu wtedy masz miesiąc. Jak złożysz w październiku i w listopadzie masz już trzy miesięczny to obowiązuje Cię trzymiesięczny więc musiałbyś pracować do końca stycznia. Składaj we wrześniu i posiedź miesiąc na bezrobociu albo dogadaj się z szefem żeby pracować do końca listopada, jeśli obie strony się zgodzą okres wypowiedzenia można wydłużyć (lub skrócić).
  • Odpowiedz