Wpis z mikrobloga

Cześć. Jakieś dwa miesiące temu pytałem się jakie moto kupić dla wysokiego gościa na A2. Mam 202cm wzrostu i budżet max 20tys. Moje wymogi to ABS i wtrysk.
Oto wszystkie motocykle które brałem pod uwagę:
Honda CB500X - najbardziej mi się podoba ze wszystkich, ale każdy mi mówi że będzie za mała + przez to że wstrzymali ich produkcję to rynek wtórny jest mocno okrojony
Vstrom 650 - od ponad roku przymierzałem się do niego, ale co się okazuje na całą Polskę są cztery ogłoszenia z egzemplarzami na A2 z czego tylko jeden z ABS za dosyć duża kwotę.
Versys 650- nic nie ma w moim budżecie
Benelli TRK 502X- oglądałem na żywo i mierzyłem ale kompletnie mi nie podchodzą
Honda NC700X - oglądałem, mierzyłem, mniej mi się podoba niz cb500x ale jest ok.
Honda CB600S pc43- też mi się podoba, ale czy nie będzie za mała?

Z tej calej listy najbardziej jestem zbliżony zakupu NC700X. Jedyne czego się obawiam to charakterystyki pracy silnika, bo odcinka jest przy 6.5krpm. Chętnie poznam opinie użytkowników, awarie, lub na co konkretnie zwrócić uwagę przy oględzinach.
Może macie jakieś inne propozycje?
#motocykle
  • 18
@V1ru53k: z tej całej grupy motocykli co wymieniłeś, to najbardziej ADV jest VStrom. Możesz znaleźć ładny egzemplarz i sam go zablokować u kogoś kto się tym zajmuje. Im bardziej popularny motocykl tym szybciej to trwa, bo maja już gotowe kity do zmniejszenia KW ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Mododzyglizda: problem jest taki że mój wydział komunikacji wymaga zaświadczenia od producenta o możliwości zblokowania danego modelu do A2 z wyszczególnieniem numeru Vin. I weź tu coś takiego dostań. Pytałem się w salonie Suzuki to oni coś takiego dadzą ale muszę zblokować u nich w salonie ale nie wiedzą gdzie kiedy i za ile
@Mododzyglizda: nie można samemu obciąć mocy? np. Zakładając krótsza Linke od gazu, albo jeśli elektroniczna to wrzucić coś w tłumik, czy założyc dławik na przód paliwowy..., albo na regulator ciśnienia . Czy musi być papier od warsztatu, bo rozumiem, że po udrutowaniu i tak musi przyjechać rzeczoznawca?
@krzysztof2033: można zrobić to samemu, ale i tak trzeba udać się na hamownie i na dodatkowy przegląd. Słyszałem tez o przypałowej opcji, gdzie ludzie ściągali motorki z Niemiec i przy tłumaczeniu dokumentów, tłumacz wpisywał 35KW i niby to przechodziło. Najlepszą opcją jest pojechanie do serwisu motocyklowego który się tym zajmuje i zrobi wszytko jak trzeba, a do tego wystawi wszystkie potrzebne dokumenty. W Poznaniu jest np. CERBOL, który wyjaśnił to w
@V1ru53k: pierwsze słyszę o czym takim XD Wydział w sumie musi tylko wyrobić ci nowy dowód do motocykla ze zmienioną mocą, a od tego to jest już diagnosta na OSKP, który to musi sprawdzić na dodatkowym przeglądzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Vstrom 650 - od ponad roku przymierzałem się do niego, ale co się okazuje na całą Polskę są cztery ogłoszenia z egzemplarzami na A2 z czego tylko jeden z ABS za dosyć duża kwotę.


@V1ru53k: Możesz go zablokować na A2.

Versys 650- nic nie ma w moim budżecie


@V1ru53k: Pierwsza generacja powinna się w budżecie zmieścić.

Honda CB600S pc43- też mi się podoba, ale czy nie będzie za mała?


@
@V1ru53k: To w takim razie, zorientuj się, jak inne wydziały komunikacji. Ja na przykład mam inne tablice, niż stały meldunek. Tak na moto, jak w samochodzie. Być może w innym wydziale jest inny naczelnik, który ma normalniejsze podejście.

Oraz zdecydowanie Versys.
nie można samemu obciąć mocy? np. Zakładając krótsza Linke od gazu, albo jeśli elektroniczna to wrzucić coś w tłumik, czy założyc dławik na przód paliwowy..., albo na regulator ciśnienia .


@krzysztof2033: dawno tak głupich pytsń nie czytałem. Myślę że wygrałeś konkurs na najgłupszą wypowiedź w 2022 na wypoku.
@V1ru53k weź sobie poszukaj cioci, czy babci\dziadka którzy mieszkają w miejscu gdzie są już inne tablice i przy rejestracji wypełniasz wniosek, że zamieszkujesz pod tym adresem. Tyle. Dostajesz takie tablice. Ja jestem od 14 lat zameldowany w innym województwie, a inne tablice mam na pojazdach.
@mpetrumnigrum: nie zgrywaj "znafcy" , bo nim nie jesteś, każdy z wymienionych przezemnie metod zadziała, poczytaj skąd się bierze moc silnika.

Obcinając paliwo, komputer nie uchyli przepustnicy widząc ubogi skład mieszanki. A jak masz na linkę to sam zderzakiem zablokujesz przepustnice.

bez odbioru nie mam ochoty na przepychanki słowne na twoim poziomie.
@mpetrumnigrum: to jak ma na linkę to robisz blokadę na przepustnice. nie bardzo wiem o co ci chodzi? I czego nie rozumiesz i co niby w tym według ciebie "głupiego"

jak elektroniczną to dławisz paliwo.

Ta zasada jest od początku istnienia silnika spalinowego. Do uzyskania mocy musisz mieć paliwo i powietrze i stusunek 14,7