Wpis z mikrobloga

Właśnie w pracy dowiedziałem się, że jestem dziwakiem, bo jem kanapkę z masłem, żółtym serem i dżemem. Podobno nikt nie je kanapek z żółtym serem i dżemem. Parę osób się zdziwiło, że tak można jeść i porównali to do jedzenia czekolady z ogórkami kiszonymi czy innych zboczeń xD Mirki, czy ja faktycznie jestem dziwny? #kiciochpyta #jedzenie #pytanie
  • 56
  • Odpowiedz
@cytmirka: no ale sery wytrawne je się na przykład z owocami (winogrona, borówki, itd.), to nie to samo? Śledzie też się je na słodko więc twój przykład jest nietrafiony z lekka.
  • Odpowiedz
@g455: mam to samo :) u mnie w rodzinie od zawsze jadło się kanapki z żółtym serem i dżemem. nigdy się nad tym nie zastanawiałem i było to dla mnie tak samo normalne i oczywiste jak kanapka z szynką i pomidorem. dopiero na studiach od znajomych się dowiedziałem, że to jest coś nietypowego. może to kwestia regionalna?
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Włochy, Francja. Na bliskim wchodzie mają kunafe deser z serem i cukrem generalnie dżem. Każdy "kwaśny" ser będzie szesdl dobrze w parze że słodkim. Górale oscypki też rąbią często z przetworami owocowymi
  • Odpowiedz