Wpis z mikrobloga

@tomek0931: Nie nie widzę, bo w przeciwieństwie do ciebie wiem czym jest marża rafineryjna i czym się różni od zysku. A co do Orlenu to większość jego zysków pochodzi z działalności poza Polską, a pieniądze ze sprzedaży paliwa na stacjach to jest ułamek ich zysku.

No ale oczywiście możesz dalej wierzyć w spisek i złego Obajtka, co podniósł ceny żeby sobie pałac zbudować. Ja ci nie bronie. Tylko zostanów sie dlaczego
@tomek0931: No nie, cena gazu w ogóle nie wzrosła, prądu też nie, sprowadzanie ropy z Arabii Saudyjskiej jest za darmo, ceny frachtu wcale nie wywaliło 10 krotnie w ciągu ostatniego roku i statkiem kosztuje tyle samo co rurociągiem.

A na stacjach dalej paliwo jest po 7.99 nic nie spadło.

Może jednak warto czasem wyłączyć wykop i wyjść z domu?
@throwaway2137:

Państwo nie ma mieć niczego.


Panstwo mam moc pobierania podatków a to generalnie wystarczy.

Lepiej mieć prężnie rozwijająca się spółkę prywatną i pobierać od niej 10% CIT (i pierdyliard PIT od jej pracowników) niż spółkę publiczną gdzie jako właściciel państwo niby dostaje 100% dywidend ale większość tych spółek nie wypłaca dywidendy a jedynie pobiera dotacje bo po opłaceniu pensji rozpasanej załodze i dyrekcji oczywiście rok w rok księgi zamykają się
@lagi_mozgu: no i jak nawet koszty beda gigantyczne to ty ciagle bedziesz doplacal dodatkowo zwiekszajac koszty energi i ciagnac cala gospodarke na dol - bo raz na iles dziesiatek lat to moze czyms zaowocowac. W Polsce latwe zloza sie skonczyly to nie sa zasoby ktore sa nieskonczone i odnawialne. Wegiel z Rosji byl importowany bo nie dosc ze byl lepszej jakosci to z kopaln odkrywkowych.
@lagi_mozgu: Marża wzrosła o kilkaset procent bo koszta magicznie wzrosły i mimo spadków kosztu ropy na rynkach światowych ta jakoś spadać nie chce? xD
Orlen większość zysków z działalności poza Polską? xD
Orlen to nie firma rafineryjno-paliwowa tylko jaka? Może prasowa? xD
Napisałem o kreatywnym księgowaniu i finansowaniu rozdawnictwa a ten o pałacykach xD
BP czy Shell przywożące cysternami paliwo z niemiec i UK bo mają tańsze i wcale koszt transportu
Lepiej mieć prężnie rozwijająca się spółkę prywatną i pobierać od niej 10% CIT


@gatineau: W jakim ty świecie żyjesz ? Teraz żeby pobierać podatki od pierdyliardów pracowników to ty masz dać ulgi na ich zatrudnianie i jakieś inne benefity a o podatkach to zapomnij bo wszystko spakuje i przeniosę do innego kraju.
Niech się pastuchy ciesz że mają gdzie robić. Dorzucę się tylko do tej i tej drogi bo tiry muszą
@Miniu30: bzdury piszesz, że aż głowa boli. Polskie elektrownie płacą za polski wegiel kamienny 400 zł za tone, gdzie na rynku ten węgiel kosztuje obecnie 350$ za tone.

Konieczność importu dodatkowych 50 mln ton wegla to roczny wydatek 17 mld dolarów. Wiesz jakby złotówka poleciała na ryj jakbyśmy teraz musieli ten wegiel importować? Zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie kopalnie to miałbyś w tym roku 300% podwyżki cen energii elektrycznej i
@throwaway2137: Lewica płacze, że prywaciarze ustalają ceny swoich usług, niewspółmierne do korzyści vide ceny wynajmu, a potem lubują się w usługach publicznych, za które normalny człowiek przepłaca kilkukrotnie. Ja płace składkę zdrowotną w wysokości ~1,8k miesięcznie, a w zamian dostaję takie gówno, tymczasem Wiesiek z fabryki garnków płaci 300 zł i ma dokładnie to samo.

Gdyby służba zdrowia wyglądała jak w stanach, to za równowartość tych 2k, to miałby taki pakiet,
BP czy Shell przywożące cysternami paliwo z niemiec


No tak bo wożenie cysterną paliwa z Gdańska do Wrocławia się opłaca, ale z Niemiec do Wrocławia jest już za daleko.

Nie wiem po co ja się produkuje, z religią i tak się nie wygra. W najgłupszą rzecz uwierzysz jeśli tylko ci się zgadza ze światopoglądem.

@tomek0931:
@Pan_Z: do tego brak zgody na system 4-brygadowy, standard w górnictwie żeby wydobywać 24/7. W Państwowych nie ma nawet mowy, bo związki xDDDDDD W prywatnych oczywiście to jest, stąd bardzo często rentowność (to jest ogromna składowa kosztów pracy w państwowych)