Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem, że to tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, jednak nie raz od Was całkiem ciekawe porady a dodatkowo udało mi się poznać wielu bardzo ciekawych i mądrych ludzi, także mam nadzieję, że i tym razem przeczytam wartościowe treści.

Mój Syn ma 8 lat i myślę, że to już czas, żeby wytłumaczyć mu co to jest seks. Zna wygląd kobiety i mężczyzny, wie też, że "żeby mieć dziecko" potrzebna jest komórka jajowa od kobiety i plemniki od mężczyzny. Chodzi mi stricte o kwestię aktu. Jeśli tłumaczyliście, może macie jakąś literaturę, którą warto przeczytać, żeby ułatwiła rozmowę o czymś tak trudnym?
Boję się, że coś spierdzielę, że nie zrozumie, że pomyśli iż każdy może z każdym. Jak każdy rodzic mam masę wątpliwości. Zresztą... To będzie rozmowa o relacjach, o czymś cholernie ważnym, jednocześnie zwierzęcym. Kompletnie nie wiem, jak do tego podejść, mi samej nigdy nie wytłumaczono więc nie mam żadnego wspomnienia, żeby choć trochę się zainspirować.

#rodzicielstwo #rodzice #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e9e439b725ba74b4d3bc2a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja jak byłem młodszy to dostałem do czytania "Książkę dla chłopców" Jaczewskiego i Żmijewskiego, chociaż teraz pewnie są jakieś bardziej aktualne książki, bo tam nie było nic o tym że dziewczynka też może mieć siusiaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ZazdrosnaFeministka: nie wiem czego chcesz go dokaldnie nauczyc, bo zdaje sie samemu niezbyt wiele wiesz...

Jeżeli chodzi o to co powinieneś mu przekazać to koncepcja relacji miedzy ludzkich (na poziomie psychicznym swoja droga tez).
To jak namiętności objawiają się dotykiem.
Najpierw na początku relacji ten dotyk jest niewinny, często przypadkowy. Polozenie reki na czyims ramieniu przy tlumaczeniu czegos, poklepanie kogos po plecach itp.
Potem pojawiaja sie objecia, wreszcie przytulanie.
Nastepnym etapem