Wpis z mikrobloga

Hej,
Mam UPC, siedze z laptopem co robi za stacjonarnego w miejscu gdzie sygnal musi przejsc przez pare scian i nie mam opcji dociagniecia kabla. Czasem trace 2-3 kreski zasiegu, tak normalnie 1 nie ma, no i dosc w ciemno kupilem takie cos https://www.ceneo.pl/50737272
I wyjasnijcie mi prosze pare spraw...

Pierwsze - jak sie do tego podlaczam mam komunikat ze ta siec uzywa starszego standardu zabezpieczen co nie daje dostatecznej ochrony. Kupilem jakis szmelc czy sie nie przejmowac?
Drugie - w sumie nie wiem czemu, ale zakladalem ze to urzadzenie bedzie dzialalo jak jakies drugie zrodlo tej samej sieci, a to tworzy swoja wlasna o innej nazwie. Tak to zawsze dziala? Jesli nie, jaki model dziala jako drugie zrodlo?
Trzecie - podlaczylem tez wzmacniacz nie do konca zgodnie z instrukcja bo tuz przy laptopie i gigantyczny szok, niby caly czas max kresek a dziala wolniej niz z dalszego routera. Teraz jak badam na speedtescie predkosc po wifi z routera jest kolo (podaje tylko download) 40-65 Mb/s, na duzo mocniejszym sygnale z tego cuda kolo 15-25 Mb/s. Ma to wyjscie enthenet, podlaczylem z ciekawosci laptopa po kablu do tego i mega szok - 90-95 Mb/s. Wyglada to jakby problem byl na linii urzadzanie - laptop, ale co tu moze byc nie tak?

Kupilem to w X-komie wiec moge spokojnie oddac i wziac cos innego jak to jakis szmelc [szczegolnie zastanawiaja mnie te zabezpiecznia]. Moze mi ktos wyjasnic co tu sie dzieje i co to za jaja z predkosciami?
Moze konfiguracje #!$%@??

#komputery
#siecikomputerowe
#wifi
  • 22
@Jarek_P: @L3gion: Panowie, Chryste Panie, sorry ze wolam ale 21. wiek #!$%@? mnie z kopa w twarz poteznie.

Podlaczylem tego mesha, router tuz obok docelowego komputera, podpialem po kablu, wlaczam speed testa i zamiast zalosnego 95 Mb/s 285 Mb/s. Jestem w szoku. Bez kabla jakies 160 Mb/s, mysle ze to serio dobry wynik jak na te warunki.

Dzieki za porady, jest duzo, duzo szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡