Wpis z mikrobloga

Ludzie z #fotowoltaika #energetyka

Pływa mi napięcie sieciowe (zrzut z wczoraj) #krakow here , prąd od #tauron , w efekcie mrugają światła, te ściemnialne prądem zwłaszcza
Indukcji zdarza się zabraknąć mocy, albo zastanawiam się kiedy popalą się mi zasilacze bo prąd znamionowy maksymalny 240V

Zgłosiłem do Tauronu że prąd nie ma parametrów, pomieżyli, następnie cos przy transformatorze pogrzebali (jest lepiej bo bywało nawet max 280V) ale problem dalej występuje. Tauron na odczep się dał mi numer do firmy której zlecił montaż nowego trnsofrmatora (ale ten wykonawca nie ma w harmonogamie na ten rok)


I tak zastanawiam się czy pisać do URE czy do UOKiK ? #pytanie
Pobierz
źródło: comment_1659447280AZHPLrqKOnAb5UtJWaeG0o.jpg
  • 10
@pdpacek: napięcia masz w normie - zgodnie ze specyfikacją 230V +/- 10%

Prawie niemożliwe jest żeby żarówki mrugały albo indukcja szalała.
U mnie lata 218 do 250V i tylko z wykresów o tym wiem bo tego nie da się zauważyć. Bo do tego są wszystkie urządzenia projektowane

Kiedy ostatnio miałeś przegląd instalacji domowej zrobiony przez elektryka? Nadmieniam że taki przegląd jest wymagany prawem - Art. 62. 1 pkt 2.; Dziennik Ustaw
@pdpacek: przy napiciu 253V to fotowoltaika nie działa, ale napięcie 280V to już przegięcie norma przewiduje max 253V wiadomo ze norma normą życie życiem i tak 265V nawet się pojawi ale 280V to już sporo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: przedszkole przy mojej ulicy "zadaszylo" panelami cały plac zabaw. Tylko jak udowodnić ze jego fotowoltaika robi syf w sieci
@pdpacek: jeśli podesłali ci dane do wykonawcy to po prostu trafo nie daje rady i masz spadki napięć ta fotowoltaika ratuje sytuacje w dzień nocą jest tylko gorzej bo trafo nie wydala, oni o tym wiedzą normalnie by cie zlali ciepłym moczem
@awdr Nie ma calego wykresu, ale nie wyglada aby napiecie w nocy spadlo duzo ponizej 230V. Co ciekawe na wykresie, to niezbalansowane napiecie miedzy 9:00 a 10:00. Jest ogromne. @pdpacek Czy ktos wlaczal jakies duze obciazenie jednofazowe? Sprawdz jak masz podpieta indukcje. Skad pochodzi pomiar z zalaczonego obrazka? Jak daleko znajduje sie dom od trafo? Czym mierzyles to 280V, bo ta wartosc wyglada nierealnie. Mozesz pisac do URE etc. ale musisz miec