Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, potrzebuję Waszej porady w kwestii pierwszego sprzętu wędkarskiego. Chciałbym tacie zrobić niespodziankę urodzinową i zorganizować wypad na ryby na staw hodowlany, tylko nie mam żadnego sprzetu dla nas. Jestem zielony w temacie i ciężko mi określić co i jak wgl chcę łowić, jedynie tato kiedyś wędkował. Potrzebuje jakiś podstawowy sprzęt, ktory będzie pewnie maks kilka razy w roku wykorzystywany do wspólnych wyjazdow.

Planuje też podskoczyć do lokalnych wędkarskich sklepów, ale obawiam się, że sprzedawca wciśnie mi co będzie chciał, gdy nie będę miał minimalnego rozeznania.

Budżet: 200zl (no chyba, że uda się np. za około 300 skompletować dwa zestawy, by każdy miał swoją wędkę)

Miejsce łowienia: staw hodowlany, podobno są tam karpie, jesiotry, karasie, amury

Wędkę znalazłem taką - będzie ok? https://centrumwedkarskie.pl/wedki/Jaxon-Wedka-Tenesa-Tele-Travel-2,7m-5-25g?sort=p.priceℴ=ASC

Możecie polecić jakiś tani kołowrotek?
Jakieś podstawowe akcesoria, które wypada kupić (jakieś podstawowe spławiki itp.)

Dzięki!
#wedkowanie #wedkarstwoamatorskie #wedkarstwo
  • 23
@galencjusz: 300 pln to raczej minimum aby skompletować dwie ok wędki + kołowrotki. Do tego dochodzi jeszcze cały asortyment. Teraz często stawy hodowlane wymagają dużych podbieraków, mat, rod podów pod wędki itp itd. Musisz zapoznać się z zasadami. Generalnie budżet masz słaby to możesz kupić gówniany chiński zestaw na allegro, tam będziesz miał wszystko i jak Wam sie spodoba to kiedyś kupisz coś lepszego. Większość z nas zaczynała od takich chińskich
@galencjusz: wędka, którą pokazałeś raczej się nie nada. Jest bardziej pod spławik. Jeśli planujecie łapać jakąś z ryb, które wymieniłeś, to zapewne będziecie łowić na grunt/koszyk/metodę, więc 25 gramów wyrzutu może być za mało. Oczywiście wędka pewnie wytrzyma większy wyrzut, ale żal, żeby się złamała szczytówka. Polecałbym bardziej jakąś wędkę typowo do feedera/metody, z większym zapasem wyrzutu, np 80gr na jezioro zupełnie starczy. Może coś z Mikado (Wędka Mikado Golden Lion
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@orzeszkiziemne: to chyba muszę założyć, że ewentualny asortyment kupię już poza budżetem i 300zl przeznaczę na same wędki+kołowrotki. Myślałem, że w tej kwocie zmieszczę się, by kupić coś co nie będzie bazarkiem.

Dzięki za uwagę co do wymagań stawu, bo nigdzie takiego info nie znalazłem na ich FB, a to staw w pipidowie i słabo dbają o informacje w internecie. Zadzwonię do nich i podpytam :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asap_srasap: myślałem właśnie o łowieniu na spławik, bo jakoś amatorowi wydaje się to być takim najprostszym klasykiem. Skoro te ryby łowi się innymi technikami, to może wgl błędnie wybrałem staw, bo jest zarybiony pod doświadczonych wędkarzy.
@galencjusz za takie pieniądze nie złożysz zestawów, z których będziesz czerpać przyjemność. Kupisz badziewie i bedziecie nad wodą się tylko irytować. 300 pln to moim zdaniem minimum na wędkę + kolowrotek a trzeba mieć czym rybę podebrać i na czym usiąść, o tym, że na kolowrotek trzeba nawinac zestaw, założyć zestaw i przynęty nie wspomnę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anotherguy: @orzeszkiziemne: Rozumiem, że cały szpej to już spory wydatek, ale raczej obejde się bez np. futeralów. Nie da się trochę przycebulic i zaoszczędzić na tych bajerach jak np. rod pod i zastąpić to kijkiem za 10zl? :D Jakieś siedziska to spokojnie wezmę zwykle krzesełka ogrodowe składane. Podbierak fakt, będzie niezbędny i może udałoby się pożyczyć, by od razu nie kupować na pierwszy wyjazd.

Powiedzcie jeszcze proszę, czy te koszyki,
@galencjusz: Jeżeli spławik to potrzebujesz spławiki różnej gramatury, ciężarki do wyważenia, stopery żeby zastopować spławik na górze + najlepiej kup gotowe przypony z zawiązanym spławikiem różne wielkości (6,8,10,12,14) no i żyłki jeśli nie będziesz miał ich na kołowrotkach + sztyce wędarskie za 10 pln zamiast rod poda.
@galencjusz:
https://allegro.pl/oferta/jaxon-wild-horse-2-28m-2-12g-12005274098

Polecam tego sprzedawcę na Allegro (nie mogę udostępnić konta sprzedawcy wiec wędka losowa :P). Myśle ze śmiało możesz dzwonić albo pisać do nich ;)

Jak chcesz łapać na spławik to raczej mniejsze rybki niż karpie i amury. Może podpytaj tatę na co kiedyś łowił, bo się może okaże ze umie obsłużyć koszyczek ;) tylko wtedy właśnie będziecie musieli dokompletowac trochę sprzętu. Bo na spławik to wystarczy gotowy zestaw, splawiczek,
Stawy hodowlane czasami posiadają opcję wypożyczenia sprzętu. Nigdy nie korzystałem więc nie wiem jaka to jest jakość, ale można.

Sprawdź w ofercie ich lub jeśli nie mają to zapytaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaba34: Dzięki za podeslanie sprzedawcy. Podejrzewam, że potrafi, ale nie chciałbym dopytywać, tylko zaskoczyć go wyjazdem :) spławik wydaje się najatrakcyjniejszy dla amatora, bo przynajmniej widać, że coś się dzieje, a do tego z tego co piszecie te zestawy są tańsze.

Jestem z lubuskiego, więc tutaj rozglądam się za jakimś stawem na pierwszy raz. Muszę się upewnić, czy ten staw, który wybrałem, nadaje się wgl na spławik.
@galencjusz: postaram się pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

starałem się szukać u jednego sprzedawcy wszystkiego żeby był jeden termin wysyłki i jedna paczka(sprzedawca przypadkowy)

Akcesoria

Gotowe przypony z haczykiem na spławik
Stoperki
Śruciny
Spławiki
krętlik do wymiany przyponów
Żyłka spławik

Gotowe przypony z haczykiem do methody/feedera
Koszyk feeder
koszyk do methody z ubijakiem
żyłka feeder
Pellet na hak
Pellet do nęcenia

Suma = 160zł akcesoria głownie na
bezi - @galencjusz: postaram się pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

starałem się szukać u jednego s...

źródło: comment_1659443411fd5NzwO9ICJcPvnnJcKlda.jpg

Pobierz