Wpis z mikrobloga

@Reezu: Na podstawie testów przeprowadzonych przez psychologa i jego opinii + własnego wywiadu. Niezależnie czy to szpital psychiatryczny, czy miejski. Psychiatrzy sami w sobie nie tracą czasu na testy. Dodatkowo - nie chodzisz do psychologów, tylko do psychoterapeutów. Psychoterapia to szkoła podyplomowa. Kim jest Twój psychoterapeuta, magistrem filozofii?
  • Odpowiedz
@mesje_labul: Miałem iść, ale ostatecznie się okazało, że terapia jest pod ludzi z innymi problemami. Pod taki jak mój nie znalazłem. Z resztą z tego co wiem na terapii nie wolno zaprzyjaźniać się z ludźmi, a właśnie takie trenowanie poznawania znajomych pomogłoby mi najbardziej.
  • Odpowiedz
@powrutkrula: To mój psychiatra nie wymagał testów od psychologa.

Zebrał wywiad i tyle mu wystarczyło, powiedział ze testy nie maja sensu, bo maja zasugerowane odpowiedzi do wyboru, a nie odpowiedz pacjenta.

Nawet niech będzie magistrem inżynierii, skoro mi pomaga, to jest dobry. Lepszy od gownopsyxhologow do których chodziłem i marnowalem pieniądze.
  • Odpowiedz
@mesje_labul:

psychoterapia pomaga ofiarom gwałtów, ptsd, wojen itd ale oczywiście przegryw to jużstanowczo za dużo i wymiękają


Było niedawno na wykopie znalezisko o badaniu naukowym, gdzie stwierdzono, że terapia na problemy przegrywów nie jest dostosowana. Zresztą, wielu przegrywów ma problem z umiejętnościami społecznymi, brakiem dynamizmu. Ja chociażby tak mam, bo kiedyś miałem spore lęki społeczne i nie rozwijałem się. Lęki jako tako zwalczyłem, ale brak umiejętności pozostał i na to terapii
  • Odpowiedz
@knur3000: Pewnie już to pisali wielokrotnie ale nie chce mi się nawet czytać komentarzy więc powtórzę co pewnie już ci napisali: gówno wiesz o temacie.
Psychiatra to lekarz medycyny zajmującej się psychiką. Psychologia to nauka społeczna czyli badająca efekty działania tej chemii w mózgu a psychoterapie prowadzą psychoterapeuci i jest to jeszcze inna dziedzina wymagająca osobnej nauki i mogą ją wykonywać zarówno psychologowie jak i psychiatrzy.
A działa to tak, że
  • Odpowiedz
@Reezu: Nie chcę Cię zasmucić, ale większość dobrych szkół psychoterapii wymaga od kandydatów wykształcenia psychologicznego/medycznego. ^^,


@powrutkrula: No dlatego mój takie ma xD

Nie łapiesz ironii z inżynieria czy jak?
  • Odpowiedz
@Kamilo67: ja akurat byłem na grupowej, i w trakcie zajęć i przerwach można było swobodnie ze sobą rozmawiać. Zakazane było jednak kontaktowanie się poza sesjami. Pamiętam że był wtedy jeden chłopak, co też miał spore problemy społeczne. Nie wiem czy ostatecznie mu to coś pomogło. Smutne jest to co piszesz ze próbowałeś wielu rzeczy i jednak nie do końca pyklo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@knur3000: no trochę tak ale to jakby powiedzieć, że dietetyk to nie lekarz i kardiochirurg jest ważniejszy dla ludzi bo ich ratuje jak mają problemy z sercem.
No tak psychiatra to lekarz ale działający na objawy- daje leki aż trafi na takie, które Cię ustabilizują. Psycholog jest bardziej jak dietetyk długoterminowo może pomóc w tym by leki nie były potrzebne.

Jedni i drudzy są potrzebni moim zdaniem.
Psychiatra jest zwłaszcza istotny
  • Odpowiedz
@knur3000: ja #!$%@? jaki tu jest wysryw krzywdzących stereotypów o specjalistach z dziedziny psychologii i psychiatrii to bania mała XD weźcie się ogarnijcie, bo później krążą takie mity po społeczeństwie a w tym kraju i tak już ta dziedzina kuleje jak back-end wykopu
  • Odpowiedz
@trochelipa: tak dokładnie tak- lekarz się pyta jakie leki chcesz xD tak było nie zmyślam #prawdziwahistoria

Raczej robi wywiad i dopiero coś co najczęściej pomaga. Czasem zleca jakieś badania ale rzadko bo psychiatra rzadko ma na tyle szeroką wiedzę to wymaga własnego rozwoju i zgłębienia a stety niestety czasem zmiany zwłaszcza nagle spowodowane są zmianami w organiźmie typu guzy, zmiany hormonalne etc.
  • Odpowiedz
@Reezu: @Kamilo67: Psychiatra jest lekarzem, osobą po studiach medycznych, dlatego może wypisywać leki. Psycholog to po prostu osoba po kierunku "psychologia", a w Polsce uprawnienia czy tam licencję psychoterapeuty to może chyba dostać każdy, nawet osoba bez formalnego wykształcenia, dlatego tutaj jest największe pole do rozwoju całego rodzaju szarlatanerii.
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Miałem pisać podobny komentarz, ale nic mądrzejszego nie napisze. Ogólnie na wykopie powstało dość smutne kółko wzajemnej adoracji ludzi którzy mocno się nakręcają i zaczynają negatywnie postrzegać świat i zrzucają wszystkie niepowodzenia na wrogie społeczeństwo (jednocześnie coraz bardziej się alienując we własnej grupie i tworząc oblężona twierdzę) Do tego od kilku miesięcy zaczęli otwarcie wrogo wypowiadać się o pomocy psychicznej i odradzać ja innym (a biorąc pod uwagę że często
  • Odpowiedz