Wpis z mikrobloga

@knur3000: a w rzeczywistości wygląda to tak, że psychiatra ma #!$%@? na ciebie i pyta się tylko jakie chcesz leki, a psychoterapeuta pogada z tobą o smutnym dzieciństwie i może poczujesz się lepiej dzięki temu
a kobiety w tych zawodach to żart
  • Odpowiedz
a kobiety w tych zawodach to żart


@trochelipa: już zaplusowałem ale cofnąłem po tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jakie ty masz doświadczenia, ale moja psychoterapeutka jest zajebista
  • Odpowiedz
@knur3000: tak tylko przypominam, że terapia jest głównym narzędziem w walce z depresją, fobiami, które zapisuje właśnie psychiatra. Są nawet psychiatrzy, którzy ci nie wypiszą leków jeśli nie pójdziesz na terapię. Zazwyczaj jedno z drugim się łączy i oba narzędzia mają jednakową ważność w leczeniu.
  • Odpowiedz
@knur3000: jak masz takie podejscie ze lekarz ci przepisze tabletke i wszystkie twoje problemy znikną to sie nie dziwie ze terapia nie dziala. To od ciebie przede wszystkim zalezy jakie beda efekty, z takim nastawieniem beda mizerne
  • Odpowiedz
psychoterapeuta pogada z tobą o smutnym dzieciństwie i może poczujesz się lepiej dzięki temu


@trochelipa: Boże #!$%@?, że ty widzisz i nie grzmisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Terapia tu jest tak obśmiewana i zakłamana, że ręce opadają.

Nie, ty nie masz się lepiej poczuć dzięki pogadaniu sobie. Terapeuta to jest ktoś kto ogarnia strategie radzenia sobei z psychicznymi (psychologicznymi) problemami. Np. ofiara gwałtu, żołnierz z PTSD, osoba uzależniona. Idzie do kogoś kto pomógł przepracować traumę czy uzależnienie kilkuset ludziom, wie jakie są typowe zachowania, zna je na pamięć, zna mechanizmy
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Odnośnie tego co robi psycholog to dziwne ze zamiast tego nie ma jakiś książek do przeczytania przecież to by taniej wyszło niz lazic na te wizyty z ograniczonym czasie
  • Odpowiedz
a psychoterapeuta pogada z tobą o smutnym dzieciństwie i może poczujesz się lepiej dzięki temu


@trochelipa: Pomyliłeś psychoterapeutę z psychologiem. Psycholog jest od pogadania, psychoterapeuta od konkretnego planu leczenia i sposób radzenia sobie z problemami, a psychiatra od farmakologii.
  • Odpowiedz
@knur3000: Byłem u 4 psychiatrów, przerobione pełno leków i ani trochę mnie to nie pomogło. Co najwyżej straciłem kasę i czas. Leki są przepisywane randomowo, a płacenie tylko żeby przedłużył receptę jest śmieszne. Nie mówię, że terapia jest taka super, ale psychiatra też nie jest taki idealny.
  • Odpowiedz