Wpis z mikrobloga

@knur3000: Nie no, nie zgodzę się. Mnie psychoterapia wyciągnęła z mocnego dołka, potrafiła spojrzeć na pewne sprawy z całkowicie innej perspektywy. Byłam wykończona a teraz żyje mi się zdecydowanie swobodniej i nie zarzynam się psychicznie rzeczami na które nie mam wpływu
a co poradzisz na odrzucenie przez kobiety z powodu niskiego wzrostu i brzydkiego ryja?


@GustawKonrad: ale robisz chochoła, strawmana - terapii nikt nie poleca na brzydki ryj tylko na problemy psychiczne, fobię społeczną, lęk przed odrzuceniem, toksycznych rodziców, brak asertywności, uzależnienia, brak zdrowego poczucia włąsnej wartości, traumy z nieobecnych rodziców i znęcania się w szkole.

Równie dobrze możęsz zapytać co ma poradzić terapeuta na wyłysienie w wieku 20 lat? No nic,
a kobiety w tych zawodach to żart


@trochelipa:

Nie wiem jakie ty masz doświadczenia, ale moja psychoterapeutka jest zajebista


@huginn9:

Ogolnie co do kobiet jako terapeutek - moga byc dobre, ale glownie dla innych kobiet. W przypadku faceta problem jest taki ze musza sie naprawde bardzo starac aby ciagle pamietac ze swiat inaczej podchodzi do facetow a inaczej do kobiet, no i problemy sa zupelnie inne
@knur3000: ok, a teraz wersja bez kłamstw:

Psychoterapeutka - najczęściej magister psychologii (może być też po innych kierunkach takich jak np. pedagogika czy medycyna) po 4 - letnim szkoleniu z psychoterapii wybranego nurtu, posiada certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu psychoterapeuty danego nurtu.
Czyli co najmniej 9 lat dodatkowej edukacji po liceum.

W ŻADNYM nurcie nie uważa się że ciało i umysł są oddzielne, wręcz przeciwnie, często podkreśla się że jedno i
@DryfWiatrowZachodnich: wg mnie starasz się zbyt bardzo zaszufladkować ze względu na płeć. Nie ma co uogólniać. Wg mnie moja terapeutka jest bardzo profesjonalna i dobrze ogarnia jedną i drugą stronę.

Taki przyszedł mi przykład do głowy z mojej branży: obecnie pracuję przy sklepie, którego głównym odbiorcą są kobiety. Staram się zrozumieć moje klientki i stworzyć dla nich najlepszy produkt. Czy kobieta byłaby lepsza na tym stanowisku? Twierdzę, że to w ogóle
@TheKirghizLight: Tak, to dużo, ale warto czasem zastanowić się ile kasy musi wydać osoba która szkoli się na terapeutę, bo to 4 letnie szkolenie nie jest za darmo, tylko za ok 800-1000 zł miesięcznie. W zależności od miasta i szkoły, cały taki kurs kosztuje ok 44000 zł. Nie dziwi mnie więc że takie osoby też chcą coś zarobić, zwłaszcza że wcześniej muszą sporo kasy wpakować w edukację, a inflacja ich też
Kazdy psychoterapeuta jest psychologiem, a więc to podzbiór, i nie wiem po co to tak wyszczególniać, niewiele się różni.


@TheKirghizLight: Tak, należy to wyszczególniać, po psycholog to po prostu osoba, która skończyła sobie psychologię i możesz sobie do niej iść pogadać, dla przykładu ktoś taki może być szkolnym psychologiem, albo psychologiem sportu i zajmować się pracą nad psychiką sportowców wychodzących na zawody. Psychoterpeuta natomiast specjalizuje się w konkretnym nurcie terapii i