Wpis z mikrobloga

Tak, to dużo, ale warto czasem zastanowić się ile kasy musi wydać osoba która szkoli się na terapeutę, bo to 4 letnie szkolenie nie jest za darmo, tylko za ok 800-1000 zł miesięcznie. W zależności od miasta i szkoły, cały taki kurs kosztuje ok 44000 zł. Nie dziwi mnie więc że takie osoby też chcą coś zarobić, zwłaszcza że wcześniej muszą sporo kasy wpakować w edukację, a inflacja ich też dotyka.


@
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Byłem na tych twoich słynnych terapiach to mi powiedzieli, że mam autyzm i nigdy już nie będę miał znajomych ani dziewczyny być może xD. I najlepiej bym rentę sobie wziął, asystenta na studiach i zapłacił im 800zł za badania, bo to przecież na pewno uszczęśliwi mnie i poprawi social skilla xD. Jakbym się słuchał takich bzdur to właśnie bym siedział w piwnicy, bo bym uwierzył, że nic nie można zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knur3000: jak widzę takie wysrywy to mi się coś robi. Panie ekspert każdy psychiatra Ci powie, że samo branie leków nie wystarcza i terapia z psychologiem jest nieodzowna. Psychotropy to nie magiczny eliksir, który nagle ze wszystkiego uleczy.
  • Odpowiedz
a kobiety w tych zawodach to żart


@trochelipa: ale to jest idiotyczne gadanie, łeb puchnie. Dla mnie otwarcie się przed innym mężczyzną to jest no-go, kobiety potrafią być świetne w prowadzeniu terapii. Nie znaczy to, że każda się do tego nadaje, ale próba twierdzenia, że żadna się nie nadaje jest debilizmem.
  • Odpowiedz
@knur3000: czasem nawet widać jak niektórzy psycholodzy dostają pod spodem ku*wicy, że ktoś nie traktuje ich tak poważnie jak lekarza xD niektórzy nawet uważają leki za złe, żeby wywyższyć swoją profesję
  • Odpowiedz
@xiv7: Pamiętam artykuł na wysokich obcasach o ADHD. Psychiatra wypisywał pacjentom lek z metylofenidatem, a komentarzach psycholoszki się zesrały, żedochtór nieodpowiedzialny, bo taki pacjent powinien najpierw przez rok chodzić na terapię, no ale pacjent naćpany to pacjent szczęśliwy. Kasa się kręci

xD
  • Odpowiedz
@callver34: no a druga sprawa medycyna + specjalizacja to jest poważne wyzwanie, a na psychologię rzeczywiście idzie dużo Julek które nie mają pomysłu na siebie
  • Odpowiedz