Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy ci co jeszcze głoszą ''Kosovo je Srbija'' wiedzą, że serbskie portale od kilku miesiecy publikują cyklicznie rosyjskie propagandowe wrzutki na Polskę (że chcemy zaatakowac Ukrainę, generujemy zagrożenie dla pokoju itd) a Serbowie wylewają po tymi artykułami pomyje piszac o Polakach nazistach, którzy doczekają się kolejnego zniszczenia swojego kraju przez swoje podłe wielowiekowe knowania przeciw mającym rację Rosjanom.
I jeszcze nigdy nie widziałem aby cokolwiek napisano w tych artykułach demaskujacego te wrzutki (w komentarzach takie wpisy sie znajda, ale raczej zbieraja wiecej minusów).

Prawacy czasem mówią, że w geopolityce nie powinno się kierowac sentymentami, ale interesem Polski, a jednoczęsnie te środowiska biją rekordy w sentymelntelnym mizianiu z Węgrami - tu jeszcze przynajmniej sa jakięs argumenty, ale robienie tego samego wobec Serbii to już podchodzi pod groteskę.

#serbia #neuropa #4konserwy #kibole #kosowo #ukraina #rosja #ruskapropaganda
  • 82
@Halbr co w nim jest niezrozumiałego?

Fakt jest faktem, Kosovo jest serbskie. Nie musisz lubić Serbów, ale w imię wojenek na wykopku nie kłam.
@FotDK Kosowo jest tych, którzy tam mieszkają. Mimo mojej sympatii do Serbów, to Kosowo jest albańskie, bo miazdzaca większość jego mieszkańców jest Albańczykami.

Argumentacja z pominięciem mieszkańców, a wyłącznie na podstawie przynależności w latach jest dziwna. Szczecin jest niemiecki?
tja, zupełnie jak na Tajwanie cnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ksaler: Tajwan z kontynentalnymi Chinami rywalizuje nawet, które z nich to "prawdziwe Chiny", chociaż Tajwan zaczyna już żyć własnym życiem i nie chce mieć wiele wspólnego z kontynentalnymi Chinami. Było NRD i RFN a jakoś znowu powstały z tego Niemcy, miałeś Wietnam Północny i Południowy, a i tak się zjednoczyły. Zostaje Korea Północna i Południowa, a to
tak, teraz zamieszkują, ciekawe hmmmm dlaczego?


@FotDK: Bo przegrali wyścig na zajmowanie terenu. Albańczycy mieli dużo dzieci, a Serbowie wyjeżdżali. Tak czy inaczej - stało się, a Serbowie przegrali wyścig. Trzeba było się starać lepiej. Tak czy siak mieszkają teraz tam niemal sami Albańczycy od dziesięcioleci, więc jest to albańskie. ¯\_(ツ)_/¯
@Halbr bo pieprzysz, jakich dziesięcioleci?

Kosovo jest etnicznie i historycznie serbskie, nie wiem jak można prościej.

Ale dobrze, chwilowo jest albańskie. Chwilowo. Skoro prawo złodzieja jest a Ciebie wyznacznikiem.
To tak jakby Polsce zabrano Wielkopolskę albo Małopolskę.


@FotDK jakby tam nie było Polaków to trudno. Lwów i Wilno też już nie nasze, choć tam była relokacja ludności, a nie zwykłe wypieranie autochtonow przez lata.
@Halbr: no właśnie, wypieranie, dlatego Kosovo nie będzie nigdy albańskie

no nic, nie rozumiesz pojęcia pierwszeństwa terenu, trudno

ciekawe co powiesz, gdy ktoś Ci zajmie dom