Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy ci co jeszcze głoszą ''Kosovo je Srbija'' wiedzą, że serbskie portale od kilku miesiecy publikują cyklicznie rosyjskie propagandowe wrzutki na Polskę (że chcemy zaatakowac Ukrainę, generujemy zagrożenie dla pokoju itd) a Serbowie wylewają po tymi artykułami pomyje piszac o Polakach nazistach, którzy doczekają się kolejnego zniszczenia swojego kraju przez swoje podłe wielowiekowe knowania przeciw mającym rację Rosjanom.
I jeszcze nigdy nie widziałem aby cokolwiek napisano w tych artykułach demaskujacego te wrzutki (w komentarzach takie wpisy sie znajda, ale raczej zbieraja wiecej minusów).

Prawacy czasem mówią, że w geopolityce nie powinno się kierowac sentymentami, ale interesem Polski, a jednoczęsnie te środowiska biją rekordy w sentymelntelnym mizianiu z Węgrami - tu jeszcze przynajmniej sa jakięs argumenty, ale robienie tego samego wobec Serbii to już podchodzi pod groteskę.

#serbia #neuropa #4konserwy #kibole #kosowo #ukraina #rosja #ruskapropaganda
  • 82
@szurszur: ok ale czy oni mają za co kochać III RP? uznaliśmy niepodległość Kosowa. Tito kiedyś też lizał D Stalinowi a potem go #!$%@?ł najbardziej w Europie i mówił że jedna z rzeczy której najbardziej żałuję to wpuszczenie sowietów do Belgradu przy jego wyzwoleniu. Przyjdzie czas że znowu się na nich poznają i będzie inna spiewka.
@Sufet: Z tym że nie zajmie, bo Amerykanie im nie pozwolą. I słusznie.

@szurszur: Niektórym chodzi o wcale niedawne popieranie przez główny nurt polityków i mediów w Europie i Ameryce separatyzmu Albańczyków w Serbii przy ichniejszej dezaprobacie dla rebeliantów z obwodów łuhańskiego (po ukraińsku Łuhanśk) i donieckiego.
Prawacy czasem mówią, że w geopolityce nie powinno się kierowac sentymentami, ale interesem Polski, a jednoczęsnie te środowiska biją rekordy w sentymelntelnym mizianiu z Węgrami


@szurszur: o to to to.
Zawsze mnie ten dysonans bawi, zwłaszcza teraz w przypadku coraz bardziej widocznych głosów antyukraińskich z wołyniem na czele, kiedy jeszcze niedawno te osoby krzyczały o realpolitik.
Z tym że nie zajmie, bo Amerykanie im nie pozwolą. I słusznie.


@vrim: no tak słabo, jak już dzielili Kosowo to mogli tak podzielić, aby Serbowie zostali na jakimś kawałku i włączyć to do Serbii a tak to mamy mniejszość serbską i problem w ogóle nie załatwiony, a samo Kosowo to sztuczny twór i tylko NATO chroni tą enklawę przed powrotem do Serbii a teraz zdziwko czemu Serbowie są antynatowscy i
@Kaczypawlak: Podobnie było z Bośnią, zamiast podzielić to między Serbów, Chorwatów i zostawić część muzułmanom, stworzono sztuczny twór wielonarodowościowy który prędzej czy później pogrąży się w kolejnej wojnie domowej.

a samo Kosowo to sztuczny twór i tylko NATO chroni tą enklawę przed powrotem do Serbii a teraz zdziwko czemu Serbowie są antynatowscy i lubią ruskich, no weź mi powiedz( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mi tu jeden tęczowy foliarz
Dzbanem to raczej ciebie można nazwać skoro nie masz pojęcia jak powstają i powstawały narody. W przeszłości Austriaków też możnaby nazwać Niemcami, Słowaków Czechami czy Polakimi


@Tessadija: nie ma narodu kosowskiego, to są Serbowie albo Albańczycy a ty dalej piszesz farmazony, w domu cię nie nauczono, że nie wypada robić z siebie pośmiewiska?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polakimi


@Tessadija: ten to jakiś nowy widzę( ͡° ͜
Tak samo jak dawniej za czasów Piastów nie było narodu polskiego, ukraińskiego, białoruskiego czy czeskiego.


@Tessadija: za to były królestwa¯\(ツ)_/¯

Siądź do książek to może troszeczkę nabierzesz pokory i przestaniesz być chamidłem bez wiedzy.


@Tessadija: i kto to mówi Kosowo jest obecnie królestwem? Przylazłeś beknąłeś i masz wąty, że ktoś zwraca ci uwagę, no co za chamstwo¯\
(ツ)_/¯