Wpis z mikrobloga

@Halbr: słyszałem, jestem dość biegły w sprawach katolickich. Ale po co zmieniasz temat? Czy tobie wydaje się, że nawiązałeś do tego co napisałem? Obawiam się, że nie zostałem zrozumiany. Jeden wyskoczył z z opłatami za pochówek, domami pogrzebowymi, krematoria... Czy dyskusja na wykopie to tylko i wyłącznie walka na pozamerytoryczne argumenty?
@Kambiodolor2137: no właśnie pytanie czy nie chodziło mu przede wszytkim o to, żeby tymi szczątkami pozbyć się podatku. Myślę, że jest właścicielem wielu posiadłości i mógł sobie ja pochować koło jednej z nich skoro jest taki przywiązany do niej. Czuję się niezręcznie myśląc o tym, że ten ekscentryczny bogol zrobił to tylko i wyłącznie po to aby akurat w tym stanie ominąć gigantyczne podatki i ponieważ pole golfowe jest dojrbsnym wielohektarowym
Czy dyskusja na wykopie to tylko i wyłącznie walka na pozamerytoryczne argumenty?


@VollejwJaja: No dałem argument, więc nie fisiuj. Napisałeś, że w naszej kulturze na pewno nikt nie wykorzystałby zwłok dla zysku. No to Ci piszę, że bzdury piszesz, bo kościół - filar naszej kultury robi to od setek lat. Wystawia relikwie, jakieś ludzkie szczątki za szybką i zbiera kasę od pielgrzymów. Czyli Twoje twierdzenie jest o kant dupę potłuc, skoro
@PrzeKomentator: @Frasad: Ziobro zdziwienia. Konfiarze bardzo lubią wycierać sobie gęby moralnością a jakby mogli to zrobiliby to samo co Trump a Mentzen jeszcze nagrałby specjalny odcinek o optymalizacji podatkowej xD Spytajcie się przeciętnego konfiarza o to czy moralne jest gdy lokalny przedsiębiorca dajmy na to w takiej polsce B, wykorzystuje sytuację gdzie nie ma innych firm i zatrudnia za absolutne minimum, często nawet bez umowy. Już pewnie znacie odpowiedz :)
@VollejwJaja: widać ty masz, jak idzie na czymś zarobić to się to dzieje, taki szacunek do zmarłych jest na pokaz dopóki nie można na tym zarobić i polepszyć swojego bytu.

Wszystkie te usługi które wymieniłem są nastawione na prywatny zysk. W innym przypadku miałbyś uniwersalny serwis pogrzebowy dla każdego po równo.
@j3sion: e tam, napisałem że > nikt by nei pochwalał

No i nie pochwalamy prawda? Przede wszystkim chodziło mi o bliskich którzy wykorzystują ciało zmarłego członka rodziny do zyskania ulgi podatkowej chociażby. Jest różnica?