Wpis z mikrobloga

#sasiedzi #prawo #poradyprawne #monitoring #kamery

Mirki, mam następujący problem z sąsiadem. Mieszkam na ostatnim piętrze w bloku z tarasem - dzielony on jest w połowie z sąsiadem po drugiej stronie, niektóre okna (u mnie salon) skierowane są w kierunku płotu tarasu, który jest na wysokości około 175cm. Otóż szanowny sąsiad poczuł się zagrożony (nikt nie wie czym) i założył monitoring z kamerami na elewacji, a kamery są na wysokości ok 250cm przez co widzę je zarówno będąc na tarasie jak i w samym mieszkaniu, co mocno mnie i moją żonę krępuje. Mieszkanie jest położone w dole względem tarasu o ok 50cm, wchodzi się na niego po 3 stopniach, więc "oko" kamery wpada prosto do nas.

Sąsiad twierdzi, że kamery są skierowane tylko i wyłącznie na jego "posesję", jednak są to kamery obrotowe i mogą być skierowane gdziekolwiek w danym momencie, co powoduje że praktycznie cały czas musimy pozostawać zasłonięci, jeśli chcemy mieć gwarantowaną jakąkolwiek intymność jak i po prostu spokój ducha na codzień. Nasze początkowe prośby i pytania na temat tych kamer zostały wyśmiane i, jak sam stwierdził, taka sprawa to w sądzie może trwać latami. Nie zgadza się również na ich obniżenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie chcemy jednak tego tak zostawiać - sprawa poszła w tok przez administrację, jednak mają oni dość związane ręce. Czy jest tutaj szansa na jakieś działania na polu cywilnym? Czy ktso miał podobny problem i udało się go rozwiązać? Co jeszcze możemy zrobić w takiej sprawie?

Załączam zdjęcie, jak to wygląda, kiedy stoję na tarasie i robię zdjęcie trzymając telefon na wysokości twarzy ʕʔ

#mieszkanie #kiciochpyta
makeMyLifeEasier - #sasiedzi #prawo #poradyprawne #monitoring #kamery

Mirki, mam n...

źródło: comment_16593027473Fq9mETWGdIhhwHXf48DNq.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makeMyLifeEasier: Moim zdaniem jedyna legalna opcja to się dogadać z właścicielem. Ciężko będzie udowodnić w jakikolwiek sposób że was nagrywa lub nagrał.


@Lingx: sąsiad neguje jakąkolwiek próbę dogadania się - nazywając nas rozkapryszonymi bachorami, bo zwróciliśmy mu na to uwagę. Ręce opadają, że są tacy ludzie (,)
  • Odpowiedz
@makeMyLifeEasier: pozostaje jedynie sąd, w oparciu o art. 23 i 24 KC, naruszenie prawa do prywatności i prawa do wizerunku.

Niestety w jednym sąsiad ma rację - sprawy ciągną się latami a tzw zadośćuczynienia są śmiesznie niskie, więc chyba bym podwyższyła ogrodzenie/postawiła własne, drugie, żeby żadna kamerka nie zaglądała mi na taras czy do okien. Wyjdzie szybciej.
  • Odpowiedz
jednak są to kamery obrotowe


@makeMyLifeEasier: skąd taki pomysł? To zwykłe kamery kopułkowe =) Ale tak jak było wspomniane mają powyżej 100 stopni kąt widzenia.
Polecam zainwestować w jakiś spray z długą rurką i psiknąć w obiektyw w nocy xD Innego pomysłu nie wymyśliłem na obecną chwilę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz