Wpis z mikrobloga

Mirki, pls pomóżcie mi zrozumieć jak działa UFG i co przedstawia raport. Czy to normalne, że jest odnotowane zdarzenie w moim raporcie, gdy nie byłem sprawcą? Mowa o ubezpieczeniu AC w którym poprosiłem o regres do sprawcy zdarzenia (zawsze dołączam oświadczenie sprawcy). Dzięki AC z regresem do sprawcy likwidacja szkody idzie szybciej (polecana metoda przy niewielkich kolizjach). Tabelkę z raportu dodałem do wpisu.

Zdarzenie 1: malutka stłuczka z mojej winy, korzystałem z AC bez regresu, poszkodowany pewnie z mojego OC (choć brakuje takiegoż wpisu)
Zdarzenie 2: kolizja nie z mojej winy, korzystałem z AC (posiadam oświadczenie sprawcy). Ten wiersz jest najbardziej zagadkowy - o dziwo widnieje OC zamiast AC.
Zdarzenie 3 i 4: kolizja nie z mojej winy, korzystałem z AC (posiadam oświadczenie sprawcy). Jest komplet (wpis AC oraz OC)

Czy możliwe, że Compensa robi mnie w konia? Ostatnio agent ubezpieczeń twierdził, że z tego powodu płacę więcej. Ma gość rację czy nie? Czy jednak "rola w zdarzeniu" - "Kierujący pojazdem poszkodowanego" oznacza że jestem kryty przy liczeniu składki?

Ostatnio w rankomacie w formularzu wpisałem zgodnie z prawdą (wg mojego punktu widzenia) ilość szkód z OC: 1 ilość szkód z AC: 0 - wszystko przeszło oraz dostałem spoko ofertę, więc już sam nie wiem. Dziękuję bardzo za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ubezpieczenia #ufg #motoryzacja #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie i jeszcze #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_1659266016bhoQsbdCMnZsMn2sYtx7iU.jpg
  • 5
Wszystko jest w porządku.


@cwlmod: Przy dwóch identycznych zdarzeniach (biorąc pod uwagę winę i skalę napraw) są różne wpisy - zdarzenie B (wiersz 2) - wpisano OC, zdarzenie C (wiersz 3 i 4) - wpisano OC i AC. W jaki sposób jest to w porządku? Ja tu widzę rozbieżność proceduralną i/lub bałagan w danych.

to lecenie w ch. bo historia i tak zostaje, a potem tracisz zniżki.


@cwlmod: Szybkie googlanie
@straz_konsumencka: Ok, więc to działa tak. Każde zgłoszenie szkody jest odnotowywane w UFG, nawet te nie wypłacone. Każdy ten wpis ma w UFG swój status, oraz informację o osobie która spowodowała szkodę. Firmy ubezpieczeniowe mają podgląd na pełny zapis UFG, i on nie zawsze jest widoczny.
Np. szkoda AC może mieć status: w trakcie likwidacji, odmowa, wypłacona, regres.
jest też zapis o roli w szkodzie. Np. Jeśli kierowcą był twój kolega,