Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: zazwyczaj tak wyglądają szczepione drzewka ginseng łączy się wtedy dwie różne odmiany ficusa jak tylko o tym przeczytałem #!$%@?łem w trymiga. Poczytaj bo to ciekawy nikomu niepotrzebny zabieg. Sporo ludzi ucina szczep i czeka na wyrośnięcie oryginalnych gałązek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Burza92: piękna bestia daj lepsze zdjęcia, jaką to odmiana. Ktoś tu potrzebuje strzyżenia. Mam okna wschód zachód. Nie za ciekawe, ale daje radę aczkolwiek teraz regeneruje się po cięciu I póki co nie wypuszcza liści.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: mają grube bulwy/korzenie bo trzymają je pod ziemią, dopiero po czasie odsłania je się. Ten ze zdjęcia nie miał zabiegu tuczenia korzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Burza92: patrząc na rozmiar liści to retusa podobnie jak mój, zdecydowanie potrzebuje cięcia formującego. Polecam zainteresować się odnośnie formowania ficusów roślina ma mega potencjał. Mi roślina nie umarła xD ja ją tak obskubałem z liści, uciąłem gałązki które nie wpisywały się w moją wizję i odrutowałem żeby nadać jej formę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yneb: jak ja kiedyś odrutowalem patrząc po jakimś forum to się drut w kore drzewka wdarł i do teraz są karby i uznałem, że to szkodzi drzewku. Widzę, sensie interesujesz w tych tematach, mógłbyś podrzucić stronę, gdzie informacje odnośnie formowania czy nadawania kształtu przeczytam - jakieś wiarygodne źródło. Jeśli znasz.
U mnie stoi po wschodniej stronie. Ogólnie delikatna roślina, nie wolno jej ruszać chyba za dużo bo Gino zaraz liście. Zraszam co wieczór albo się staram żeby gałązki nie usychały i wypuszczały pędy