Wpis z mikrobloga

Gdynia - tam akurat wieje #!$%@? - mieszkancy udaja, ze sa szczesliwi w rankingach, ale uwierz mi ze jest tam generalnie słabo. Glownie beton i wszystko zdecentralizowane + ubogie centrum. Ewentualnie restauracje sie bronia, ale znowu w weekend nie ma gdzie zaparkować.


@lukenzi: guzik prawda, Gdynia jest mega pod względem architektury. Trzeba dorosną do jej docenienia :)
  • Odpowiedz
dlaczego Gdynia to wstrętny PRL


@mrowed: jak ktoś się nie zna (nie chce poznać) na stylach w architekturze to będzie gadał, że to PRL.

Też kiedyś nie doceniałam tego cudownego miasta.
  • Odpowiedz
@straz_konsumencka:

- jod w powietrzy działa bardzo źle na tarczycę, wręcz skracając życie - na starość tarczyca jest aż czarna od nekrozy i "zmęczenia".

Skąd takie dyrdymały? Bo co do zasady jest na odwrót - jod działa fantastycznie na metabolizm, samopoczucie, przeciwdziała niedoczynności tarczycy, pomaga oddychać, sprzyja wysokiemu IQ.
  • Odpowiedz
@Sansiwiera: Gdynia (centrum) nie jest przypadkiem inspirowana budownictwem niemieckich kupcow XIX wieku ( z drobnym tuningiem polskiej mysli architektoniczej)? Owszem, fajnie to wyglada, wielopietrowe kamiennice, wielkie okna, szerokie przecznice (krzywe chodniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)), spoko bulwar i jego okolice (chociaz plaże słabe, łącznie z orłowem - czarny piach, ale nie bylem jeszcze po poszerzeniu) Bardziej mialem na mysli bardziej planowanie powierzchni - gorny taras do jakas
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: mieszkałem 1.5 roku w Krk, mieszkam teraz 2 lata jużw Gda
tęsknię za Krk, serio, może i był smog, ale o wiele częściej jeździłem w góry do Zakopanego niż tu chodzę na plażę, a mam 2.5km, w sezonie dramat ile ludzi w Gda się przewala i jak plaże są zawalone, wszędzie korki, wszędzie ludzie, mental ludzi też 100x bardziej w strone "#!$%@? na wszysko" niż zaobserwowałem w Krk
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: żyje się świetnie, o ile nie przeszkadza ci zmienna pogoda w czasie lata (ja np. bardzo to lubię, bo często padają krótkie, intensywne deszcze, szczególnie w czasie sztormów). Powietrze mega czyste, ludzie wyluzowani, każdy jest raczej zajęty sobą i swoimi sprawami. No i fajne okno na świat nawet przy małych miejscowościach jak Kołobrzeg, bo masz promy do Danii czy Szwecji. Ogólnie polecanko
  • Odpowiedz
@straz_konsumencka:

- jod w powietrzy działa bardzo źle na tarczycę, wręcz skracając życie - na starość tarczyca jest aż czarna od nekrozy i "zmęczenia".

od lekarza, który badał kogoś z mojej rodziny ¯_(ツ)

Ujmę to możliwie delikatnie: zmieńcie lekarza. Jak najszybciej.

W swoim czasie wielu widziałem durniów w kitlach: takich którzy przepisują homeopatię, takich co pomylili grupę krwi dziecka przy transfuzji (wskutek czego dziecko zmarło), takich co nie rozpoznali książkowych
  • Odpowiedz