Wpis z mikrobloga

@mentari: w pkobp masz napisane, że na kolejny okres będzie można złożyć wniosek dopiero, po zakończeniu tego okresu. Każdy z osobna niestety trzeba.

Ale jak tak się zachowują, to ja im złożę dwa wnioski na 4 kwartał, mój będzie na październik-listopad, a małżonka złoży na grudzień. Niech mają co robić :)
Podobnie w 2023 będziemy robić.
Ale jak tak się zachowują, to ja im złożę dwa wnioski na 4 kwartał, mój będzie na październik-listopad, a małżonka złoży na grudzień. Niech mają co robić :)


@lipszczak: na 4kw można jeden wniosek, podejrzewam że naliczy się ten pierwszy, np. jak Ty złożysz na październik to małżonki na grudzień będzie już nieważny?

W pko bp można było chyba złożyć wniosek albo na 1 albo maks 2 okresy (sierpień/wrzesień) i w
@mentari Spłatę kredytu możesz zawiesić nawet na 8 miesięcy:
- na 2 miesiące w okresie 01.08 – 30.09.2022 r.
- na 2 miesiące w okresie 01.10 – 31.12.2022 r.
- po 1 miesiącu w każdym kwartale 2023 r.
@EkspertPKO: w ustawie jest mowa, że te okresy przypadają na konsumenta a nie na umowę kredytową:

"3. Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi w okresie:
1) od dnia 1 sierpnia 2022 r. do dnia 30 września 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
2) od dnia 1 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
3) od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia
@mentari: W ing teoretycznie możesz wybrać dokładny miesiąc kązdej raty w tym i następnym roku. Teoretycznie, bo na razie strona cały czas wywala i w efekcie nie da się tego zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)