Wpis z mikrobloga

Siema,
Dostałem się na informatykę techniczna na AGH. Stwierdziłem że pora kompletować wyprawkę. Jak uważacie co jest potrzebne na takich studiach. Z tego co rozmawiałem z kolegami laptop to konieczność ( czasem jakieś przerwy miedzy wykładami kiedy nie opłaca się iść do domu etc)
Mam 2 ziemokow na studiach techniczny i od obu usłyszałem że najlepiej iść w MacBooki tyle że jeden stwierdził że są konieczności a drugi że są poprostu wygodniejsze. Co o tym sądzicie? Co jeszcze polecili byście kupić przed rozpoczęciem studiów
#agh #informatyka #studia
  • 12
@rekrut03
@kijanu_riws albo piwo :D
A tak swoją drogą to laptop jest ok jak nie masz innego kompa, jak masz to bym nie kupował specjalnie. Będziesz miał gorzej z LAN party :D
No chyba, że na informatyce macie jakieś ćwiczenia co możecie i wolicie robić na własnych kompach zamiast uczelnianych to bym się zastanowił, ale w ciemno bym nie brał
@rekrut03: czasami potrzebowalem zabrac lapka na uczelnie mimo ze nie bylem na typowo informatycznym kierunku. Maca sam bym kupil bo widze jednak z wiekiem ze wole miec wygode i komfort wszystkiego dzialajcego kosztem np roota w telefonie
Jestem na trzecim roku infy technicznej i używam macbooka pro 14 z m1 pro. Jedyne problemy jakie mógłbyś mieć to na architekturach komputerowych gdzie piszesz w gnu asemblerze pod x86 i mak z armowym promcesorem nie da rady. Ale wtedy możesz się połączyć przez SSH do jakiegos serwera czy vpsa i tam sobie piszesz. Faktycznie między zajęciami są czasami po 3h przerwy i wtedy fajnie wziąć lapka i pójść do biblioteki coś
@rekrut03: zależy na ile poważnie podchodzisz do tematu. Jeśli masz być studentem typu: na co dzień gry i discord to bez znaczenia co będziesz miał:). Jeśli faktycznie chcesz coś wynieść ze studiów i pracować w zawodzie to wiadomo, że potrzebujesz konkretnego sprzętu. Maci mają sporo plusów, wiadomo. Ja bym jednak poszedł w coś na czym spokojnie można używać linuxa (ssh, telnet itd.. z poziomu terminala) i kupiłbym jakieś lenovo x1 carbon.
@Xxxvvvwww: bullshit, wybierasz blok + 1 przedmiot z innego bloku, na moim roku były 3 albo 4 grupy lab. z samego cada, a sam byłem na SI. Kolejna sprawa, każdy inny program poza solidworksem możesz sobie w dupe wsadzić bo zajęcia są prowadzone ściśle na solidzie i prowadzący tego wymagają.
@rekrut03: dużo słoików, bo po semestrze będziesz rzygał kabanosami i parówami, MacBook bym nie radził bo na AGHu jest sporo świrniętych profesorków którzy używają takich narzędzi i środowisk że najwcześniej tylko oni na całym świecie tego używają i ledwo leci to na windowsie XD