Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurde Mirki,
Mam ogromny problem z ciągotą do słodyczy. Ciągle chce mi się czegoś słodkiego. Czasami mam takie napady że zjem całą tabliczkę czekolady. Ale dosłownie mnie nosi czasami żeby jeść słodkie. Chciałabym bardzo zmienić nawyki żywieniowe i zrzucić jakieś 3kg, ale nie mogę. Czasami po całym dniu starań w kwestii odżywiania potrafię wszystko zepsuć jakimiś słodyczami właśnie.
Jest jakiś sposób na to żeby się z tym uporać? Może ktoś z was kiedyś też tak miał?
Help!
#slodycze #zdroweodzywianie #dieta #mirkokoksy #zdrowie #dietetyka #mirkopomusz #pomocy #pytaniedoeksperta
Amestris - Kurde Mirki,
Mam ogromny problem z ciągotą do słodyczy. Ciągle chce mi się...

źródło: comment_1659031801BFk24otljT9hvIgOIeKWAq.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frasad: rzeczywiście, zaczęłam czytać, że przeciw grzybom i bakteriom się go stosuje, ale potem doczytałam, że działa na słodycze też.
Czytałam też o chromie. Ciekawe co lepsze XD
Ale może zacznę od tego kwasu, nie powinien mi raczej zaszkodzić
  • Odpowiedz
@Amestris: sam dużo jadłem słodkiego, ograniczyłem picie coli do minimum (jedynie do jimbeama, i co zostanie na następny dzień), a słodycze jedynie teraz jem w ilości opakowania Bounty do jogurtu z rana, i wciągu dnia nie ciągnie mnie w ogóle do słodkiego i do tego nie czuję się zmęczony/ospały w ciągu dnia. A też potrafię duża czekoladę (300g) na raz zjeść czy duże paczki zelkow
  • Odpowiedz
@Amestris: musisz po prostu zrobić sobie odwyk od słodkiego, nie od cukru ale od słodkiego czyli również napojów zero

bo ciągnie cię do słodkiego więc substytowanie tego napojami zero, owszem poratuje twoją wagę ale nie rozwiążę przyczyny problemu

jak się robi odwyk od cukru? tak samo jak odwyk od innych używek - będzie ciężko, wymaga to wyrzeczeń i silnej woli, zakazów i wsparcia najbliższych
  • Odpowiedz
@Amestris: Ja obecnie z chcicą na słodycze walczę owocami - jak w sklepie mam ciągoty do półek ze słodyczami to idę po jakieś jabłka/borówki/pomarańcze. Jak na razie działa, chociaż nie wiem czy to najrozsądniejsza metoda działania.
  • Odpowiedz
@Amestris: nie słuchaj tych kolpiarzy z wpisu

Zacznij jeść zdrowe owoce, conajmniej kilogram. Jak próbujesz się odchodzić to jedz mało kaloryczne owoce z blonnikiem - arbuza, truskawki, borówki, maliny, jeżyny. Zadbaj o to żeby w każdym posiłku było białko, jakiś skyr czy twaróg.

Sam cukier nie jest zły. To że cię ciągnie do słodkiego to normalna reakcja organizmu. Tylko musisz się nauczyć brać słodkie z dobrego źródła. Owoce nie są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krtb: No ja bym wolała przez większość dni w tygodniu wytrwać bez słodyczy i mieć jeden - dwa, w których sobie coś podjem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Catmmando: kurcze.. Zaczynam odwyk! Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest dużo prawdy w tym co napisałeś. I w sumie jak pamiętam czasy, kiedy mnie tak nie ciągnęło do słodyczy, to rzeczywiście im mniej jadłam tych słodyczy, to tym mniej mnie do nich ciągnęło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cecill: a ja nie rozumiem jak można jeść całą tabliczkę przez tydzień XD
Nie no, tak serio to rozumiem, ale jakoś tak.. Samo wychodzi, że ta czekolada szybko znika na raz
  • Odpowiedz