"Nie mam praktycznie dostępu do światła". Rusztowanie nie można ruszyć
"Mieszkańcy bloku przy ul. Fliegera 14 w Katowicach są od przeszło dwóch lat w bardzo trudnej sytuacji. Ich blok otoczony jest rusztowaniem, które nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zniknie. W mieszkaniach brakuje światła i świeżego powietrza. Są za to dziesiątki brudzących konstrukcję gołębi."
paramedix z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 59
- Odpowiedz
Komentarze (59)
najlepsze
Miesięczny koszt utrzymania rusztowania to około 10 tys. zł. Konstrukcja, z której dla mieszkańców wynikają jedynie uciążliwości, stoi już od 25 miesięcy. Nie wiadomo jak
W normalnym sądownictwie sprawa zakończyłaby się po miesiącu i wszystko byłoby jasne. Ale u nas zreformować tej patologii nie można.
Wady wykonania czegoś to normalne ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej a nikt nie ma obowiązku prowadzić takiej firmy bez końca.
Sprawa jest dla spółdzielni dawno przegrana i powinni to naprawić na własną rękę i spróbować ewentualnie obciążyć firmę podniesionym kosztami. Inaczej to będzie stało tam do końca świata.
W Koszalinie w 2014 mial powstac inteligentny system kamer - zielona fala, oznaczenia miejsc parkingowych i takie am
Wykonawca - PKP Costam nie wyrobil sie w ustalonym czasie, miasto zerwalo umowe bo musieli sie wyrobic w okreslonym czasie zeby dostac dotacje (85% kwoty systemu).
Mamy 2024 czyli dyszka minela :) ostatni artykul sprzed 2 lat mowil o tym ze sprawa sie ciagnie
"Wcześniej długo, bo ponad rok, czekano na opinię biegłego, która ostatecznie nic nie wniosła."
a
Jak tak by zrobiło większość mieszkańców, to nagle by pewnie ruszyło.
#kulfonix #przegryw
Ta renomowana firma i tak zatrudni podwykonawców, bo nie będzie miała nawet swoich pracowników.
Jeśli wartość inwestycji jest większa to założy jeszcze spółkę celową i w razie większej wtopy ani podwykonawcy nie będą mieć zapłacone, ani klient zostanie z nieskończoną budową.
Zobacz np. Blackbird i to jak wycofali się z inwestycji.