Wpis z mikrobloga

No i dostałem awans... Manager zawołał mnie 'na chwilkę' żeby uprzedzić oficjalnego maila: starszy technik elektro-mechanik r&d i podwyżka 5%... Gruby żart biorąc pod uwagę to, że jest to pierwszy awans od 9 lat, obowiązki starszego technika mam może od czterech i będę miał 5% więcej niz największy idiota i #!$%@? w firmie, bo obecnie mamy taką samą stawkę. Myślał chłopina, że grzecznie podziekuję, zaklaszczę uszami i przybijemy piątkę. Przez pół godziny wysłuchiwał gorzkich żali łącznie z zasygnalizowaniem, że jestem gotowy do odejścia plus główne pytanie: co dalej? Bo jak mam czekać kolejne 9 lat na nastepny awans to szkoda nawet wypelniać papiery odnośnie bieżącego. Jak zwykle w naszych rozmowach był temat: to może na platformy byś chciał? No nawet gdybym chciał to moje podanie z zeszłego tygodnia zostało odrzucone. To nastepnym razem uderzaj do mnie z takimi sprawami. A to spoko bo rano zaaplikowałem na taką właśnie pozycję w Niemczech; i tu już mina zrzedła:) Tak to się żyje powoli na tej wsi...
#praca #pracbaza #uk #emigracja #szkocja
  • 7
@suqmadiq2ama: w dwóch zdaniach jak ten idiota doszedł do obecnej stawki: pracujemy w branży oil&gas, gosc przyjął sie do firmy jakies 16 lat temu, ropa była droga, brakowało ludzi i brali wtedy każdego a placili takie pieniadze ze nawet bys nie uwierzyl a ja zacząłem 1,5 roku przed duzymi spadkami w 2015
@pol-scot: to jest twoja pierwsza podwyżka od 9 lat? Jeśli tak jest to uciekaj człowieku stamtąd.. Ja w tym roku wywalczyłem 10k plus bonus procentowo dwa razy większy niż miałem (z12 do 25%salary) a i tak dałem wypowiedzenie finałowo.
Chodzenie o podwyżkę jest huyowe ale na tym cały cyrk polega, ty nalegasz, szef odmawia aż w końcu ulegnie ¯\_(ツ)_/¯
@Ag90: piona! zostało nas na wydziale trzech, pozostali dwaj ze stażem 15-16 lat i jestem jedynym który jest w stanie zrobić wszystko, prawdopodobnie jestem też w pierwszej trójce osób które mogą zbudować dowolne urządzenie w firmie liczącej 30 tysięcy ludzi (oczywiście nie wszyscy tym się zajmują)...