Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie od jakiegoś czasu, jakie efekty może dać operacja dwuszczękowa. Z jednej strony chciałbym sobie to zrobić, głównie ze względów estetycznych, chociaż zdrowotne też są (nie wiem czy na tyle duże, że gra by była warta świeczki), jednak ryzyko powikłań jest dość duże. W najbliższym czasie mam zamiar się umówić na wizytę kontrolną, żeby sprawdzić co i jak (nawet jak się nie zdecyduję na operację, to i tak będę miał zakładany aparat).

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że gdyby mnie starsi zabierali do ortodonty za dzieciaka, to pewnie dziś miałbym normalny zgryz i w pełni rozwiniętą żuchwę, a tak to lipa. Trochę ich za to nie winię, bo pewnie nie wiedzieli, a kasy się też nie przelewało. Chodziłem z dwa lata do ortodonty, ale jakiś średni był i jako że efektów nie było, to moi rodzice odpuścili, jak będę dorosły, to założę aparat i będzie git. Zajebiste jest to, że ortodonta, który nie kosztuje tak wiele, nie jest refundowany (jest chyba do 12 roku życia), ale już operacja żuchwy za kilkanaście-dziesiąt tysięcy złotych jest. Przecież po ch&j zapobiegać za mniejszą cenę? Logika polskiej służby zdrowia.

(na zdjęciu ogromna przemiana, u mnie pewnie by było 1/4 tego, ale i tak
eh gdyby tylko człowiek miał te 20 tysięcy euro na takiego chirurga w Barcelonie, to by się pewnie nie bał w ogóle)

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #looksmaxing #blackpill #stomatologia #chirurgia #chad
OktawianAugust - Oglądam sobie od jakiegoś czasu, jakie efekty może dać operacja dwus...

źródło: comment_1659015105uAzU38Wu1mvLeiFo6GXH1T.jpg

Pobierz
  • 4