Wpis z mikrobloga

@nieludzki666: niby wystarczy, ale Ja nie polecam

Jak chcesz isc w BE to polecam niszowe jezyki jak Ruby czy Elixir. W pythonie, javie czy jsie masz 1000 osob na jedno juniorskie miejsce. W Ruby firmy sie zabijaja o juniorow, 3 miesiace nauki i mozesz zaczac szukac pracy

Im szybciej znajdzie sie pierwsza prace tym lepiej, potem jezyk zawsze mozna zmienic
@nieludzki666: Raczej bym tutaj zignorował aspekt jakim jest umiejętność twarda i poszedł w prostotę czyli samo stricte zainteresowanie tematem. Python, JS, PHP full stack- praktycznie wszystko o ile jesteś w tym dobry. Rada ode mnie sprawdź który język siądzie Tobie pod względem technologii tj. co można w nim ciekawego zrobić i rób to.
@venomik: jak szukasz na polskiej stronce to wiadomo, w tym kraju bardzo malo osob w tym pisze.

Pomoglem znalezc prace 8 juniorom w ostatnim roku, kazdy znalazl prace w mniej niz 2 miesiace.

Rynek jest o tyle specyficzny ze nie dostali zadnej oferty z polskiej firmy, wiekszosc to Linkedin czy mailowo przez Reed czy AngelList.

Mimo wiekszej ilosci ofert w Pythonie to z mojego doswiaczenia jest w nim o wiele trudniej
@oldspiceedit: A można wiedzieć czy byli po studiach informatycznych i czy umieli bardzo dobrze angielski? Pisałeś wcześniej, że na polskich stronkach nie mieli odzewu więc zakładam, że wszyscy zatrudnili się za granicą.
@Aten7385: Angielski - wszyscy tak, to jest moj wymog jesli chodzi o mentoring, nie musi byc advance ale na levelu by dac rade czytac dokumentacje

Studia - polowa miala, polowa nie, Ja samemu nie mam i nie robi mi to zbytnio, na poczatku z Railsami nie trzeba miec doswiadczenia z algorytami, a struktur danych ucze na 1 lekcji
@Aten7385: Minimum 5 osob (ciezko znalezc ludzi na Ruby wiec czasem to kilka tyg zajmuje). Robie 2 lekcje, jak ktos jest dalej zainteresowany to biore tysiaka za 7 tygodni kursu od osoby, podsylam na dany tydzien materialy, robie 2x w tyg call + code review. Potem jak ktos chce dalej kontynuowac to juz indywidualnie.

Przewaznie na kursie budujemy razem konkretny projekt, buduje go razem z ludzmi z kursu by tez mogli