Wpis z mikrobloga

Przez przypadek na allegro nie zmieniłem opcji dostawy i poszło przez Pocztę Polską. Sprzedawca nadał towar po godzinie, a poczta zamierza to dostarczyć tak do 2 tygodni xD

Przesyłka na trasie Bielsko-Wrocław, ma do pokonania 250km. Pieszo ten dystans Google pokazuje jako 46H przejścia, czyli byłoby szybciej po to #!$%@? pójść i wrócić xD

Przecież ta opcja dostawy powinna być całkowicie usunięta, to jest jakiś pieprzony żart.

Nic ważnego, więc się to nie jest żal, ale raczej postulat - serio po jaki #!$%@? ktoś tego świadomie używa?

#allegro #pocztapolska #kurier
Pobierz
źródło: comment_1658996536gPBaF2PuS2SZpl7pYwCLuB.jpg
  • 11
@Iudex:
Nie porównuj usług listowych z kurierskimi, bo to zupełnie inna kategoria.
Kurierka w Poczcie nie odstaje zbytnio od konkurencji.
Jakby sprzedawca wysłał Pocztexem, to miałbyś w ciągu 1 maks 2 dni (Kurier48 maks 3 dni, ale zazwyczaj jest na drugi dzień). Dla porównania w Inpoście maksymalny termin doręczenia to 14 dni (tyle musi upłynąć, aby uznać, że przesyłka jest opóźniona).
@pcela: Dlaczego mam nie porównywać? Opcje dostawy są obok siebie, więc w procesie zakupowym są równorzędne. I serio pytam na jakiego wafla występuje opcja poczty, skoro szybciej niż oni to dostarczą można pójść po paczkę pieszo 250km?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iudex: Dlatego, że przesyłka nie wędruje z placówki pocztowej do placówki pocztowej, tylko po drodze trafia jeszcze do przynajmniej jednej sortowni. Tam zapewne w zależności od formy wysyłki trafia do stosiku wysokiego lub niskiego priorytetu. Nie jest powiedziane, że trafi do Ciebie za 2 tygodnie. Moze być pojutrze a może być za trzy.
Dlatego, że przesyłka nie wędruje z placówki pocztowej do placówki pocztowej, tylko po drodze trafia jeszcze do przynajmniej jednej sortowni. Tam zapewne w zależności od formy wysyłki trafia do stosiku wysokiego lub niskiego priorytetu.


@ciezki_przypadek: Ale Ty mi nie tłumacz łańcucha logistycznego xD Ja to wiem, firmy kurierskie to niby nie mają sortowni? Łańcuch wygląda dokładnie tak samo.

Moze być pojutrze a może być za trzy.


@ciezki_przypadek: Jeśli nie przyjdzie
@Iudex:
Poczta ma różne usługi z różnymi terminami doręczenia. Są listy, które nie mają gwarantowanego terminu doręczenia (ale za to są tanie), a także usługi kurierskie, gdzie termin dostawy jest gwarantowany i za opóźnienia płaci się kary.

A i pamiętaj, że nie wszyscy mieszkają w dużych miastach. W małych miejscowościach często Poczta sprawia się dużo lepiej niż kurier.
@Setral: Nie, to przesyłka listem pocztowym. I to mnie właśnie #!$%@? - kosztuje to 6zł, a 7zł kosztuje allegromat allegro, więc na ciula w ogóle dawać taką dziaderską usługę jako opcję? xD
@Iudex:
Aby klient miał wybór. Poza tym Allegro One Punkt kosztuje 7,99 zł (w smarcie), ale jeszcze sprzedawca do tego dopłaca i do tego działa tylko w wybranych miastach. Do listu poleconego, nie ma dopłaty po stronie sprzedawcy.
Jeszcze czy to list polecony, czy przesyłka firmowa polecona. Ta druga jest jeszcze tańsza.
@Iudex: Pewnie wybrałeś przesyłkę firmową poleconą xD, gdzie sprzedawca płaci jakaś śmieszną kwotę za nadanie tego i której termin deklarowany na doręczenie mija w poniedziałek (4 dni robocze). Trzeba było wybrać usługę, która spełnia Twoje zapotrzebowania.
@haosek Zrobiłem to przez przypadek, nic nie wybierajac. Domyślnie mam ustawiony allegromat, ale się spieszylem i nawet nie spojrzałem na tę sekcję.