Wpis z mikrobloga

Znajoma nauczycielka angielskiego wypłakująca się na PiS i niskie zarobki przypadkiem wygadała mi się że na korepetycjach wyciąga 2 tys. Tygodniowo. Czyli netto razem z pensją nauczyciela wyciąga 11 tys. na miesiąc a oficjalnie 3 tys. netto :) Fajnie. Taka sama bieda jak wśród budowlańców i hydraulików - na papierze 3k, w realu 30k.
#pis #inflacja #kryzys #gospodarka
  • 12
@EditorKT @luji aż szkoda tracić czas na dyskusje z takimi jak wy. Macie tutaj info o 20 tys wakatów dla nauczycieli. https://www.facebook.com/groups/574690199948287/?multi_permalinks=1226154758135158
Zawód jest tak zajebisty, tylko ludzie są debilami bo wybierają dyskonty zamiast 30 tys. w realu. Skąd się biorą takie ameby. Zamiast #!$%@?ć głupoty zostańcie nauczycielami i zarabiajcie te wielkie kokosy.
@banzi: Mam etat i swoją działalność, #!$%@? mnie to ze ktoś został nauczycielem i mało zarabia niech się przekwalifikuje wyjedzie albo ogarnie dupe. Nie płacenie podatków i zerowanie na szarej strefie jako pedagog xD. Hapfu
@EditorKT: I masz taka panią od angielskiego swojego hydraulika pana Miecia mechanika i na koniec ich życia nagle jest zonk ze czemu emerytura mała, czemu państwo nie pomaga. Jak w tym kraju ma być dobrze jak wszyscy chcą wyruchac każdego na każdym kroku
@EditorKT: Zdefiniowane jest, że nauczyciel pracuje cały etat 40h a praca w szkole to nie wszystko, czyli prawnie pracują od 8 do 16 za 3k miesięcznie.
Następnie mówisz o przypadku gdy nauczyciel dorabia 20h tygodniowo (praca 16-20) zarabiając 100zł/h (8k/mies.) co jest bardzo dobrym wynikiem patrząc na oferty w internecie możliwe do osiągnięcia w największych miastach.
czyli idealnie to masz 3*12+8*9=108tys rocznie. czyli 72 na jeden etat => 6k/mies za 40h