Wpis z mikrobloga

HIPOTEZA: Pan doktor IMO ma spektrum autyzmu wysoko funkcjonującego. Być może asperger. Jego nawykiem jest nagrywanie filmików na yt żeby się wygadać i wyładować. Stąd codziennie tyle u niego spamu. Autystycy przyzwyczajeni są do pewnych stałych elementów życia codziennego. Do tej pory Pan Doktor miał sztamę z Wolskim i razem #!$%@? Bartosiaka. Wolski współpracował także z Zychowiczem, którego Napierała nie lubi bo ten przyjaźni się z Bartosiakiem. Do czasu nagrania najnowszej Historii Realnej Zychowicza z Wolskim, w którym Jarek pokazuje się od strony prywatnej i widać, że z Zychowiczem mają bardziej koleżeńskie stosunki wszystko było ok. Ale to uruchomiło u Napierały tzw. meltdown do którego linkowałem w innym poście. Autystycy wpadają w panikę jeśli coś nie pasuje do ich schematu codzienności lub zmienia się ich dzienna rutyna. Najlepiej jeśli wtedy mogliby się wyładować lub wyciszyć. Pan Doktor wyładowuje się przez filmiki, stąd spam gówno filmików w których głównie bełkocze lub wyzywa Zychowicza, Bartosiaka i Wolskiego. Autyzm to niestety choroba, ale nie oznacza to, że każdy nią dotknięty jest debilem. Wielu wynalazców z przestrzeni dziejów wykazywało objawy lub są przesłanki co do tego żeby można było stwierdzić, że mieli jakieś spektrum wysoko funkcjonującego autyzmu. Takie osoby są genialne w jednej lub kilku dziedzinach podczas gdy przerastają je inne rzeczy. Napierała zna kilka języków, interesuje się muzyką klasyczną, jest historykiem i ma dużą wiedzę. Ale z kolei nie wie jak funkcjonować w społeczeństwie, czym są normy społeczne, jak się płaci rachunki, że trzeba codziennie zmieniać ubrania. To jest typowe dla autystyków, że skupiają się na jednej lub kilku rzeczach nie przywiązując wagi do reszty. No i tak jak pisałem, to co obserwujemy to typowy meltdown osoby autystycznej. On zdaje sobie sprawę ze swojej choroby dlatego po pewnym czasie kasuje filmiki, których się wstydzi. Ale np. jeśli by ich nie nagrał to mogłoby to doprowadzić do jakiejś psychozy mocniejszej. Ja Panu Doktorowi współczuje, bo to ciężka przypadłość. Meltdown może też uruchamiać u niego nadmierna krytyka, emocjonowanie się i dyskusja z kimś kto się z nim nie zgadza. Stąd sypią się bany.

Dodatkowo IMO Napierała boi się, że jego choroba będzie używana do zdyskredytowania go. A jeden z ostatnich wpisów mnie w tym powoli utwierdza.

#napierala #wolski #zychowicz #bartosiak
matias4one - HIPOTEZA: Pan doktor IMO ma spektrum autyzmu wysoko funkcjonującego. Być...

źródło: comment_1658927002boAheL8NWxybSKTtBf2Voh.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matias4one: Ale to że możesz być chory na autyzm nie jest również równe temu, że jesteś geniuszem, prawda? xD

A filmy kasuje, bo się boi. Odpowiedzialności przed sądem, kolegami, netem i każdym środowiskiem, w którym się obraca.
  • Odpowiedz
@bkce: no nie. Ja Napierały nie odbieram jako geniusza. Pewnie ma wysoki iloraz inteligencji. Sporo ciekawych rzeczy gada. Ale jakby nie było ta choroba go też ogranicza. A przez te meldowny coraz bardziej nie da się go słuchać. Chłop na 100% jest autystykiem. Nie wiem czy się przekopywałeś przez wszystkie jego filmiki. Chłop koło 40, z tytułem doktora a bawi się dinozaurami i lalkami i wrzuca filmiki na yt. Nie
  • Odpowiedz
@matias4one: Ten Twit to bardziej obraz paranoi. Wrogowie są wszędzie. Miałem w "do obejrzenia" parę filmów dot. historii w jego wykonaniu ale niestety, nic poważniejszego niż geopatostrimy teraz nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@matias4one: Autyzm wysokofunkcjonujący to nowość. Autyzm choroba to też dla mnie nowość. Pewnie się nie znam. Ktokolwiek interesujacy się cokolwiek wie, że autyzm to zaburzenie rozwoju, nie choroba. Słabe podstawy do budowania hipotez. Nie odnoszę się do samej hipotezy, nie znam kolesia.
  • Odpowiedz
@pitstone: masz rację, to zaburzenie rozwoju. Potocznie mówi się że ktoś jest chory na autyzm, ale to nie choroba. Co do paranoi to może być element jego zaburzenia. Autystycy różnie reagują na zaburzenia swojego dziennego rytmu/świata w którym funkcjonują
  • Odpowiedz
hać. Chłop na 100% jest autystykiem. Nie wiem czy się przekopywałeś przez wszystkie jego filmiki. Chłop koło 40, z tytułem doktora a bawi się dinozaurami i lalkami i wrzuca filmiki na yt. Nie bronię mu, sam lubię coś tam pobudować z lego mimo że jestem po 30. Ale mieszać taki content z niby poważnymi opiniami to typowe dla autystyka, który nie widzi różnicy. Nie rozumie


@matias4one: Człowieku, w pracy oglądamy
  • Odpowiedz
@bkce: możesz mieć rację. Ale ja też widywałem i rozmawiałem z osobami, które były do niego podobne. I miały stwierdzone zaburzenia na tym tle. Dlatego skłaniam się do swojej hipotezy. Razem z ziomkami też go oglądamy po tym jak wypłynął po wybuchu konfliktu na Ukrainie i jest naszym guilty pleasure ale nie, nie nazywam się Bartek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matias4one: sorrki za dopiskę, nie mogę już wyedytować wcześniejszego wpisu. Zobacz film Wolskiego z Zychowiczem z wycieczki górskiej. Wolski mówi tam baaaaardzo mądrą rzecz. Każdy bliski ma mu dać w pysk, jak będzie miał sodóweczkę. To jest element, którego brakuje, a nie żaden autyzm.

Piotrek nakręca się, jego niby przyjaciele jak Joasia dają mu bodźce, on chce być większy i dopieprza coraz bardziej (jak #danielmagical #rafonix
  • Odpowiedz
@matias4one: Wiesz tak szczerze mówiąc, wydaje mi się, że on się też do pewnych rzeczy w robocie przyzwyczaił.

Studenci - wykładowca, YT - widzowie, forma w necie ty - on Panie doktorze.

Mam dziadka dziekana, inne nazwisko, itp. więc luz. Mieliśmy bojowe zadanie od babci, podskoczyłem do nich i jakoś po godzinie już usłyszał, że nie jestem panienką z dziekanatu i jak coś chce, to ma mówić normalnie, bo mnie
  • Odpowiedz
@bkce: dobra, obejrzałem ten filmik. To jednak debil. Jak Kolonko twierdzi ze rozgryzł algorytm youtuba i dlatego kasuje negatywne komentarze, ale nie może wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa bo trolle to wykorzystają. Ostatnia stacja Choroszcz. Zamknął się w bańce trolli i przytakiwaczy i jak Kolonko odlatuje jak balon. Możliwe, że ma jeszcze jakieś predyspozycje do schizofrenii lub innej psychozy jak prezydent polski na uchodźstwie.

https://www.youtube.com/watch?v=523sADdg2ns
  • Odpowiedz
@matias4one: Ciekawa hipoteza, zgadzam się z elementem zburzenia jego projekcji rzeczywistości. Syndrom zdradzonego przez Brutusa-Wolskiego uaktywnił w nim furię, gdy jego wykreowany świat iluzji się zburzył. Co do wysokiego dorobku naukowego jest on wątpliwy, czego dowodem jest recenzja [1] Pana Prof. Chwedoruk, która nie pozostawia niedopowiedzenia.

Zobaczymy czy będziemy mieli do czynienia z postacią ala Mariusz Max Kolonko, który wraz z upływającym czasem i powiększającym się gronem odbiorców będzie coraz
  • Odpowiedz
@matias4one: mam kolegę z technikum z Aspergerem. Bardzo podobnie się zachowuje. #!$%@? geniusz, słuch absolutny, ale tylko w takich dziedzinach, które go aktualnie interesują.
Do tego tak samo nagrywa filmiki na yt jak Napierała xDD
  • Odpowiedz