Wpis z mikrobloga

Usuwał ktoś takie włókniaki za pomocą mrożenia?

Mam dwa podobne skurczybyki na ciele, jednak jak byłem u dermatologa (swoją drogą wg niej to są pieprzyki, a nie włókniaki, ale mniejsza), to mi powiedziała, że jedyny sposób na ich usunięcie to wycięcie chirurgiczne, jednak po powrocie do domu przeczytałem na necie na różnych stronach, że można też je wymrażać ciekłym azotem, więc już sam nie wiem jak z tym jest, czy można to tylko wyciąć, czy można zamrozić jak np kurzajkę?

Po wycięciu pewnie zostanie blizna, ale takie włókniaki mają ponoć korzenie, które po wymrożeniu mogą zostać, a następnie odrosnąć (z tego powodu nie zaleca się wyrywania takich zmian ze skóry) lub w najgorszym przypadku pojawi się jeszcze gorsza zmiana, np czerniak złośliwy.

#dermatologia #medycyna #zdrowie #kiciochpyta
maciorqa - Usuwał ktoś takie włókniaki za pomocą mrożenia?

Mam dwa podobne skurczy...

źródło: comment_1658924253c1aUFM3wMFl1CP3kyjRdkz.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: miałem takie gówno na plecach i normalnie mi to wymrozili azotem. Przy wymrażaniu też wymrażają korzeń, więc jest dziura w skórze/rana. Mnie nie odrosło, ja bym się bał wycinać, wymrozić i zobaczysz - jak odrośnie zawsze można powtórzyć.
  • Odpowiedz
@fizzly: A została Ci po tym jakiś ślad? Podejrzewam że tak i mnie właśnie zastanawia, czy większa blizna będzie po wycięciu czy po wymrożeniu?

@Januszka: Ale jak usuwane? Mrozili mu czy wycieli? xd
  • Odpowiedz
@maciorqa: duże mój #niebieskipasek wymrażał, ale odrastały. Jak były malutkie, takie jak twoje najmniejsze na zdjęciu, wyrywałam mu pensetą. Trochę krwawią, ale już nie odrosły. Czy to miejsce spryskujesz perfumami, dezodorantami?
  • Odpowiedz
@m-k-d: Jeden mam pod pachą właśnie, gdzie używam dezodorantu. Drugi mam w górnej części uda, od jego wewnętrznej strony.

I zdjęcie nie jest moje tylko podglądowe z neta.
  • Odpowiedz
@KtosInnyNizJa: Też czytałem o laserze, tylko właśnie zastanawia mnie dlaczego mój dermatolog stwierdził, że niby można tylko wyciąć, skoro można też wymrażać lub usuwać laserem. I zastanawiam się który zabieg jest najmniej inwazyjny (zarówno ponowne odrośnięcie zmiany oraz ewentualna blizna po usunięciu).
  • Odpowiedz