Wpis z mikrobloga

Ależ ja bym chciał żeby ktoś obił mordę tym oszustom podającym się z bank Pekao SA. Szczególnie, że do call center zatrudnili Ukraińców i denerwuje mnie to podwójnie, bo pogarszają pogląd na Ukraińców.

Dzwonią regularnie i wciskają kit, że ktoś próbował przelać pieniądze z mojego konta. Dzwonią z tej samej puli telefonów jak ci oszuści od "darmowej prezentacji" (wtedy sami Polacy) w hotelu na ul Bankowej w województwie Świętokrzyskim

Wcześniej ich targetem byli starzy ludzie, a teraz nastawienie jest na oszukiwanie imigrantów. Mi zostało wschodnie nazwisko, to łudzą się że się dam nabrać. Zaczynają rozmowę po rosyjsku

W wolnym czasie pójdę na policję, bo jak wysyłałem pismo do UODO to zamiast pomóc to domagali się podania danych wyłudzacza. Ciekawe skąd miałby je niby wziąć. Patologia XD. Jak coś numery z jakich do mnie dzwonili. Do was też mogą dzwonić:

+48 514 849 857
+48 726 252 268
+ 48 412031021
+48 799 353 193

==============================
#rosja #ukraina #aryoconcent #donbaswar #polska
  • 24
@Aryo: ehh bez sensu to jest, jak można tak ludzi oszukiwać. Oglądam sporo kitbogi na YouTube i w tym Hindusom ci hindusi psują opinię. Chociaż w robocie hindusi też psują. Indie wspaniały kraj tylko ci ludzie xD (ale na szczęście są i spoko)
@dizzy126: Pracowałem przez dwa lata jako ludzik od HR w firmie, gdzie przewaliło się 500 imigrantów zarobkowych i jeszcze więcej Polaków. Ogólnie niczym szczególnym się od siebie nie różnili. Największe różnice były w rozumieniu czym jest umowa i BHP, ale tak poza tym liczba debili była wyrównana po obu stronach.

A call center pokroju tych scammerów to już toksyczna koncentracja oszustów
@Aryo: Działają od kilku lat. Nie wiem jak jest teraz, ale przed wojną potrafili dzwonić zza wschodniej granicy i nie tylko z Ukrainy.
@Aryo: przy założeniu ze napływ imigrantów/uchodźców nie będzie maleć i Ukraina przegra wojnę. poczekaj tak z minimum 15 lat. a będziesz miał swoją ukochaną ukraine w Polsce i do tego scamu będziesz wracał z utęsknieniem.

a co do spamu, to polecam odbierać ( nic nie mówić) i się nie rozłączać tylko odłożyć telefon a pózniej blokowac. gdy mój tel został sprzedany pomogło. chociaż ostatnio zauważyłem, że szybciej się rozłączają.
Pobierz vismaiorr - @Aryo: przy założeniu ze napływ imigrantów/uchodźców nie będzie maleć i U...
źródło: comment_1658925162MMwyowBJePhVi95T3VyP4O.jpg