Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy któryś z wykopków miał okazję próbować jeżyny arktycznej (Rubus arcticus)? Wg Lineusza- najlepszej ze wszystkich jeżyn i malin na świecie.
Ta niezwykła malina, występująca tylko na północy, od północnej Skandynawii, przez Finlandię, Rosję, Mongolię, Alaskę i Chiny jest bardzo rzadka, do tego więcej jest jej na wschodzie niż na zachodzie.
Ja miałem okazję jej próbować i potwierdzam słowa Linneusza- jest bardzo aromatyczna i pyszna, podobna do normalnej mailiny, ale dużo bardziej slodsza, nie kwaśna i aromatyczna, coś między maliną, a dziką różą, z tym, że bez kwaśnego smaku.
Jako, że jest bardzo rzadka to jej masowe zbieranie jest nieopłacalne. Dlatego chyba jedynym produktem z nią jest fiński likier Mesimarja, który też piłem, faktycznie, to ten smak.

#ciekawostki #skandynawia #rosja #finlandia #nauka #swiat #botanika #biologia #nauka #ogrodnictwo #ogrod #europa #azja #rosliny
nowyjesttu - Ciekawe czy któryś z wykopków miał okazję próbować jeżyny arktycznej (Ru...

źródło: comment_1658865516vxl7Dfp3zwHU88u5JecGr8.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowyjesttu: W Skandynawii zwana moroszką (jeśli to jest to). Tam ma jasną barwę. Rośnie na lekko podmokłych terenach. Ja jadłem w Laponii. Są z niej nalewki, a w Ikei można kupić z niej dżem.
  • Odpowiedz
@pablum: @farmer111: @Gieekaa: To zupełnie co innego. Konfitura w IKEA jest z moroszki (która zresztą naturalnie występuje też w Polsce, na północ od Tucholi, ale bardzo rzadko owocuje), jest stosunowo powrzechna na północy. Moroszka (Rubus chamaemorus ) to zupełnie co innego niż Malina Tekszla (jeżyna arktyczna)- Rubus arcticus- bardzo rzadka gdziekolwiek.
Smak oczywiście też zupełnie inny. Moroszka ma dziwny smak, mi smakuje tylko w dżemach, na surowo jest dziwna,
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: próbowałem moroszki z fińskich przetworów i widziałem też na bagnach w naturze. Jak dla mnie te ogromne i twarde nasiona są zupełnie dyskwalifikujące.
  • Odpowiedz