Wpis z mikrobloga

Do mirków pracujących za granicą, w korpo (ale nie IT) - macie jakieś skrajne przypadki/opisy innej kultury pracy?

Ja robię analizy w Niemcy i tak:

- Moja dyrektorka pracuje tylko 3 dni w tygodniu (oficjalny part time), z domu, 500 km od siedziby. W ostatnich miesiącach pracowała kilka tygodni z kampera jeżdżąc po Europie - coś nie do pomyślenia w PL
- Mój manager daje absolutne 0 jeb... o to co i kiedy robię. Na początku było to szkodliwe, ale teraz to doceniam. Mamy weekly gdzie gadamy sobie o życiu, bo w sumie nie ma o czym. On sam teraz idzie na 3 miesięczny urlop tacierzyński (od miesiąca pracuje zdalnie za granicą)
- Są cięższe dni, gdzie muszę faktycznie pracować te 7-8 godzin, ale za to w piątek se śpię do 13, potem jem śniadanie do 14, chwila skrolowania mirko, prysznic i już 17 wybija i można wyłączyć laptopa
- Oczywiście szacuneczek, kulturka, brak micromanagementu, comiesięczne anonimowe ankiety zadowolenia z pracy, jak powiedziałem managerowi, że muszę iść do lekarza w trakcie pracy, to zrobił duże oczy i powiedział, żebym mu d... nie zawracał takimi informacji. W PL też zero problemu, ale przynajmniej musiałem "dać znać", że mnie nie będzie.

Nie IT, bo w IT takie akcje są na porządku dziennym

Jak to u was wygląda?

#pracbaza #korposwiat #korpo #emigracja #niemcy #praca
  • 21
  • Odpowiedz
@Radek41 pracuje 3 dni w tygodniu, na rozmowie powiedziałem że absolutnie tylko remote, że tylko 3 dni a czasem nawet dwa.
Do tego właśnie wróciłem z 2 tyg z Chorwacji, dzieci wakacjowaly a ja coś tam popracowałem przy basenie i nad morzem
Jak wychodzę gdziekolwiek nawet nie mówię bo i po co. Ważne że robota zrobiona.
  • Odpowiedz
@Radek41 a sorry miało być nie IT! Mój błąd! Ale w sumie mam w zespole takich ludzi którzy nie są od it a jakiejś analizy i obsługi klienta i oni tak samo pracują. Tzn tak samo zdalnie i tak samo podróżują sobie.
Ale większość jednak na 5 dni
  • Odpowiedz
@Radek41: ciesz się mirek bo masz w tym rajchu jak pączek w maśle. Trzeba się było uczyć niemieckiego ale eh mam Odruch wymiotny jak widzę te długie Zdania z dużymi Rzeczownikami.
  • Odpowiedz
@bitcoholic: nie umiem niemieckiego i też nie lubiłem do momentu przyjazdu. A teraz z przyjemnością się go uczę, bo widzę że 1) się przydaje w życiu codziennym 2) przyda się do pracy 3) jest to w sumie fajny kraj, a z niemcem można robić też w CH i Austrii. Rzeczowniki wielką literą i wyrazy złożone z 3 innych bez przerwy oraz umlauty też już mi nie przeszkadzają
  • Odpowiedz
@Radek41: CH here, jedno weekly, żadnych daily, pełne zaufanie do pracownika i współpracowników. Mówiąc, że chce skoczyć do sklepu (do którego mamy ~1km), mój kolega z teamu zaproponował, że mogę wziąć jego samochód i podjechać. Absolutny szok kulturowy. Brakuje mi w biurze tylko dystrybutora z wodą gazowaną i kanapy (bo nie mamy absolutnie żadnej xD)
  • Odpowiedz
@Radek41: na magazynie w PL, jak w połowie dnia nie było nic do roboty i wiadomo że już żadnych zamówień tego dnia nie będzie, musieliśmy przestawiać pudełka z regału na regał i z powrotem przez następne 4 godziny do końca zmiany

aha, oczywiście umowa zlecenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w PL prawa ekonomii jak widać nie działają
  • Odpowiedz
@Radek41: W DE do trzech dni chorobowego bez jakiejkolwiej wizyty u lekarza czy teleporady do tego 100% płatne ale tam to chyba wynikało po prostu z ich kodeksu pracy.
  • Odpowiedz
@Radek41: A u mnie w pracy całkiem odwrotnie, codzienny zapieprz jak w młynku, brak czasu na coś rozwojowego a do tego idiotyczne liczenie produktywności jak w jakimś call center ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Radek41 management z UK i de praca zdalna z pl. Robię sobie co chce byle robota była wykonana. Finanse here. W trakcie pracy idę do Barbera, do sklepu po jedzenie, potem sobie ewentualnie dorabiam co muszę. Jechałem na wakacje do Chorwacji to sobie też dobrałem dni tak żeby fajnie pasowało i pracowałem chwilę na tarasie a potem telefon w rękę i na plażę o 13 XD 20 minut w wodzie i
  • Odpowiedz
@bizancjo: u mnie osoby manager+ mają nielimitowane płatne urlopy, zwykłe "robaki" mają max. 30 dni płatnego urlopu (niemiecki standard) + 15 dni bezpłatnego, więc jest to możliwe dla każdego
  • Odpowiedz