Wpis z mikrobloga

@AbaddonLincoln: nie ma cienia dowodu czy podejrzenaego zachowania typu unikanie jakichś kontroli przez zawodników, żeby ich oskrażać.

wyniki zawodowców wyglądają nierealnie. to co na ostatnich etapach #!$%@? WvA, mcnaughlty czy bjerg było totalnie z kosmosu. z drugiej strony wiedza na temat organizmu, treningu, diety oraz zaawasowanie techniczne sprzętu poszły tak do przodu, że w porównaniu z przełomem wieków czy poczatkiem XXI wieku jest kolosalna różnica. mam nadzieję, że sie nie mylę
@Im_from_alaska: czego tu unikać, jak w pandemii nie było prawie kontroli, Pinot w wywiadzie mówił, że miał jedną przez te dwa lata.

Poza tym zauważ, po ilu latach niektórych koszą i jednak wychodzi, że było coś nie halo. Ot ostatni, acz może jednak pierwszy :D, wygrany wielki tour Froome'a. Po ilu latach? 7?

Ed: od słynnych marginal gains nie ma wielkiej różnicy technologiczno-metodologicznej, a do tych czasów się nikt nawet nie
@AbaddonLincoln: zimą capnęli jakiegoś belga z cx, bahrajn miał nalot w zeszłym (?) roku, więc coś tam uci robi.

z własnego doświadczenia wiem jaka jest różnica w poziomie między takimi ziutkami jak ty czy ja a prosami. dopóki nikogo nie złapali, nie mam zamiaru nawet nikogo podejrzewać
bahrajnowi nic nie udowodniono


@Im_from_alaska: Jeszcze. Do tego dorzućmy fakt, że za Milanem Erzenem podejrzenia ciągną się od 2015 i dziwnym trafem jego nazwisko też się pojawiało w kontekście operacji Aderlass, po której zdyskwalifikowano dwóch kolarzy jeżdżących właśnie w jego Bahrainie.

lopezem wiadomo tylko tyle, że złapano go z "unauthorized drug"


A przy okazji biedak współpracuje z lekarzem, który ma na koncie zabawy z EPO i strerydami.

Ależ te przypadki chodzą
@Nupharizar: nie wypowiadam się na temat możliwości dopingowania się aktualnych kolarzy, ale średnia prędkość w czasie całego wyścigu to wg mnie mało może o tym powiedzieć. Teraz była bardzo wysoka, przez trudności w uformowaniu się ucieczek na poszczególnych etapach - długo się ganiali na poszczególnych odcinkach oraz przez późniejsze częste ich kasowanie przez Jumbo i UAE.

Lepsze byłoby porównanie czasów na samych trudnych podjazdach gdzie szli na pełny gaz.