Wpis z mikrobloga

RUSKIE TROLLE WYKORZYSTUJĄ KONTA ZMARŁYCH UŻYTKOWNIKÓW - DOWODY

po zobaczeniu tego wpisu i komentarza @d4wid zacząłem przyglądać się historii konta @wilczus0. W chwili kiedy to piszę, na koncie cały czas wpisane jest imię i nazwisko, Michał Gorczycki.

W kwietniu 2016, Michał dodał komentarz, gdzie pisze o swojej chorobie, mukowiscydozie.
Ostatnia aktywność na tym koncie, nie licząc wczorajszego dnia, miała miejsce w sierpniu 2016.

Znalazłem na fb konto Michała, niestety nad nazwiskiem widnieje napis In memoriam. Ostatnia aktywność w kwietniu 2017, profilowe z aparaturą pomagającą w chorobie, a w polubieniach wykop.pl. To musiałby być niezwykły zbieg okoliczności, żeby to nie był on.

W ciągu ostatnich godzin z przejętego konta wysyłano propagandowe wpisy, w tym wpis z filmikiem z nasłuchu rzekomego wojska, oznaczony nawet karteczką z nickiem przejętego konta. Warto też zwrócić uwagę na testowe znalezisko, nasz kacap uczy się ciągle działania serwisu.

Nie muszę chyba pisać co sądze o tej sytuacji, bo chyba wszyscy tak samo brzydzimy się takim procederem. Nazwisko Michała jest znieważane, a w.w wpis który wyśmiewa onuce sterującą kontem zebrał prawie 800 plusów.

Mam nadzieje że @wykop i @Moderacja zdają sobie sprawę co się dzieje na tej stronie i potrafią wykrywać takie przypadki szybciej niż losowe wykopki. To pojedynczy przypadek, ale nie oszukujmy się że przejmowanie nieaktywnych kont jest marginalnym zjawiskiem.

#ukraina #wojna #rosja #ruskitroll #afera #wykop
Pobierz nieyakov - RUSKIE TROLLE WYKORZYSTUJĄ KONTA ZMARŁYCH UŻYTKOWNIKÓW - DOWODY

po zoba...
źródło: comment_1658845323rHdtgrmVo7LSfeo72gxOXC.jpg
  • 110
@nieyakov Co On gada, nawet SDRem nie da się przejąć korespondencji US Army, najpierw mówił, że to deepfake, a później, że SDRem przejął, chyba, że to śmieszna stacja numerczyna.
I nie wiem gdzie widać podświetlenie, bo chyba przeczytał to z komentarza. xD
@nieyakov: tylko dlaczego moderacja dopiero reaguje w momencie, gdy ktoś im to poda na tacy? taki problem dla nich jest wykonać jedno zapytanie do bazy danych sprawdzające, które konta nagle "ożyły" po długiej nieaktywności? toż to 10 minut roboty łącznie z ręcznym sprawdzeniem jakiego typu komentarze zostały napisane