Wpis z mikrobloga

RUSKIE TROLLE WYKORZYSTUJĄ KONTA ZMARŁYCH UŻYTKOWNIKÓW - DOWODY

po zobaczeniu tego wpisu i komentarza @d4wid zacząłem przyglądać się historii konta @wilczus0. W chwili kiedy to piszę, na koncie cały czas wpisane jest imię i nazwisko, Michał Gorczycki.

W kwietniu 2016, Michał dodał komentarz, gdzie pisze o swojej chorobie, mukowiscydozie.
Ostatnia aktywność na tym koncie, nie licząc wczorajszego dnia, miała miejsce w sierpniu 2016.

Znalazłem na fb konto Michała, niestety nad nazwiskiem widnieje napis In memoriam. Ostatnia aktywność w kwietniu 2017, profilowe z aparaturą pomagającą w chorobie, a w polubieniach wykop.pl. To musiałby być niezwykły zbieg okoliczności, żeby to nie był on.

W ciągu ostatnich godzin z przejętego konta wysyłano propagandowe wpisy, w tym wpis z filmikiem z nasłuchu rzekomego wojska, oznaczony nawet karteczką z nickiem przejętego konta. Warto też zwrócić uwagę na testowe znalezisko, nasz kacap uczy się ciągle działania serwisu.

Nie muszę chyba pisać co sądze o tej sytuacji, bo chyba wszyscy tak samo brzydzimy się takim procederem. Nazwisko Michała jest znieważane, a w.w wpis który wyśmiewa onuce sterującą kontem zebrał prawie 800 plusów.

Mam nadzieje że @wykop i @Moderacja zdają sobie sprawę co się dzieje na tej stronie i potrafią wykrywać takie przypadki szybciej niż losowe wykopki. To pojedynczy przypadek, ale nie oszukujmy się że przejmowanie nieaktywnych kont jest marginalnym zjawiskiem.

#ukraina #wojna #rosja #ruskitroll #afera #wykop
nieyakov - RUSKIE TROLLE WYKORZYSTUJĄ KONTA ZMARŁYCH UŻYTKOWNIKÓW - DOWODY

po zoba...

źródło: comment_1658845323rHdtgrmVo7LSfeo72gxOXC.jpg

Pobierz
  • 110
@nieyakov: gratuluję researchu, też dzisiaj przeglądałem to konto i zauważyłem wpisane imię i nazwisko, ale nie zadałem sobie trudu podążenia jakimkolwiek tropem. Tak tylko zerknąłem.

I myślę że masz rację - więcej jest przejętych kont. Gdybym miał ich poszukiwać to skupiłbym się na teoriach spiskowych, antyszczepach i komentarzach antyukraińskich. Z resztą parę miesięcy temu pojawiały się już dowody na to, że np. konta na Instagramie powielające dokładnie takie treści były rejestrowane