Wpis z mikrobloga

kurde, robisz zakupy online. Przychodzisz, a one w skrytce czekaja na ciebie. Wyborne

i do tego są schłodzone, spakowane i gotowe, żeby wrzucić do auta i zapłacić przy automacie.


@siadaj_Kulson: @Tylko_Seweryn: Koledzy chyba nie znają Auchan Click&Collect, co? xD Ogólnie dziwi mnie, że dyskonty nie idą w to. Chociaż może to powoduje też mniejsze kupowanie oczami, ktoś musi zakupy spakować, obsługiwać zamówienia, a tak obecnie klient niedługo może nawet będzie
Pobierz
źródło: comment_1658853543fGlc2pxT5DIONtghYLSBPa.jpg
Jak się Dino pospieszy,


@Cezetus: Z całym szacunkiem do tej polskiej sieci sklepów to oni nigdy nie dadzą rady konkurować z biedronkami czy innymi lidlami i popadną w zapomnienie jeśli będą utrzymywać obecny kurs bo pomijają pewne punkty, w dodatku fundamentalne dla takich sklepów jakie mają.

Po drugie to żabka ma większy wybór, ale alkoholu,


@uriel_ck: Muszę to zdementować, żabki nie mają takiego wyboru piw i mocniejszych alkoholi jak Dino,
ja to się dziwię, że w Polsce, gdzie jest mnóstwo PRL-owskich bloków z płaskim dachem - że jeszcze nie ma jakiegoś szerokiego programu dla fotowoltaiki na dachach spółdzielczych bloków.


@Bartholomaeus: Kilka dni ( jak nie godzin) i z tej fotowoltaiki zostałyby jedynie zdjęcia xD
Tak całkiem szczerze żeby nie zrobić Magika muszę się uczyć na bieżąco jak mieć #!$%@? tutaj. Na politykę, na ludzi, na to co się dzieje i ogólnie na listę straconych szans - bez tego miałbym wieczną deprechę i uczucie ogólnego bezsensu.


@bkwas: Widzę, że nie jestem sam xD

Wyjebka to najlepszy sposób - widzisz? ( ͡º ͜ʖ͡º) @202492
@niecodziennyszczon: Na przykład sprzedaż dóbr komplementarnych. Po to kupuje dip do naczosów żeby maczać w nim naczosy. Po co mam kupować dip i lecieć do biedry żeby kupić naczosy skoro w biedrze jest dip i naczosy?
Albo rozlokowanie produktów. Tyle czasu szukałem torebek do zrobienia lodu bo leżały razem z folią aluminiową bo w podobnym kartoniku były... xD
Do tego czekanie aż ktoś podejdzie do kasy albo do lady z mięsem.
ja to się dziwię, że w Polsce, gdzie jest mnóstwo PRL-owskich bloków z płaskim dachem - że jeszcze nie ma jakiegoś szerokiego programu dla fotowoltaiki na dachach spółdzielczych bloków.


@Bartholomaeus: To powinno być obowiązkowe na szkołach. Bez problemu naprodukowały by prądu na własne potrzeby. Dużo dni wolnych z minimalnym odbiorem (praktycznie całe wakacje tylko na produkcję), często krótki dzień pracy.
@bkwas: No dobra, a jak PGE skończy budować farmę wiatraków na Bałtyku to co wtedy? Będą mieli więcej wiatraków niż Dino i jakie z tego wnioski wyciągniemy? Chce sobie być Dino prosumentem, to jest, gdzie niby PGE ma wybudować pola paneli? Na Pustyni Błędowskiej?

Fotowoltaika to fajna zabawa, uzupełnienie, ale w naszym klimacie i liczbie dni słonecznych nie nadaje się na źródło zasilania, które ma być STABILNE. Bo raczej nikt się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartholomaeus: @bkwas: a po co montować od groma fotowoltaiki, skoro:
1. Sieć przesyłowa nie daje rady
2. Bez akumulatorów nadmiar fotowoltaiki nie będzie pracował na pełnej mocy, z powodu opisanego w pkt 1?

Dochodzą jeszcze kwestie prawne, postawienie fotowoltaiki na dachu może nie być takie proste jak się wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bartholomaeus: pół roku mnie to już męczy.cemy prądu lecą, a bloki z płaskimi dachami stoją papą zakiast solarami. Z drugiej strony już widzę te wszystkie dziadki, co czynszu nawet nie płacą, żeby nagle do paneli się dołożyli. Co nie zmienia faktu, że to, że jeszcze nie ma rządowego programu na to - to jest skandal.