Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@muak47:

Proszę nie przypominaj mi, #!$%@? bardzo ważne wezwanie, zostawione w warzywniaku do którego #!$%@? nawet nie zachodziłem. Aż dziw bierze ze inpost rozwinął się w ta dobra stronę a nie w dół


Jak inPost zostawiał w warzywniaku, to wielka afera.

Jak teraz każda firma (w tym nawet i PP) zostawia przesyłki po wszystkich możliwych sklepach to żaden problem.

Problemem było natomiast to, że przesyłki sądowe to raczej specjalny typ przesyłek,
przykład dlaczego państwo nie powinno wtrącać się do wolnego rynku


@pieknamarion: Z drugiej strony Inpost to też przykład, że wolny rynek w niektórych sprawach też średnio się sprawuje. Jak Inpost wygrał przetarg na przesyłki sądowe to się cieszył, ale chwilę po euforii doszło do nich, że nie mają o tym zielonego pojęcia i mieli rację, w końcu po kolejnych poważnych wpadkach oddali to poczcie.
@Ranger: Opłacało im się, bo obsługiwali tylko wybrane kody pocztowe (a to i nie do końca), więc mieli dużo mniejszy koszt per przesyłka niż Poczta Polska. Po prostu na zadupia dalej doręczała Poczta (tracąc te dochodowe obszary, jeszcze powiększając swoją stratę), Inpost tylko tam gdzie się opłacało, a PP nie mogła podjąć rękawicy bo stawka za przesyłkę musi być jednolita na cały kraj (wymóg ustawowy).

Do mnie na przykład listy z