Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób zmagających się z bólem pleców pomiędzy łopatkami. Wiadomo, że każdy organizm jest inny ale może uda się znaleźć jakieś punkty wspólne :) dolegliwości które mnie dotykają trwają już prawie 4 lata. Wydałem już naprawdę kupę kasy na fizjoterapeutów różne badania obrazowe (rezonans rtg) i niestety nadal nie wiem jak temu zaradzić.

Boli mnie w linii pomiędzy kręgosłupem a lewą łopatką tak na długości 20 cm w dół. Często wykonując retrakcje łopatki czuje narastające napięcie aż w końcu słyszę strzał w plecach i odczuwam lekką ulgę. Poruszając szyją w niektórych pozycjach leżących czuje jakby coś ocieralo i przeskakiwało w okolicach łopatki.

Wszystkie te objawy są może i dość pospolite ale najdziwniejsze jest połączenie nasilającego się bólu z potrzebą odkrztuszania flegmy z płuc. Na początku myślałem ze te dwie sprawy są ze sobą niezwiązane ale w tej chwili mogę mieć już pewność że strzelanie i ból pod łopatką wiąże się w jakiś sposób z napływaniem flegmy i odkrztuszaniem. Niestety nie wiem do jakiego udać się specjalisty który widziałby wspólna nić pomiędzy tymi dolegliwościami. Czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

#choroby #medycyna #fizjoterapia #mirkokoksy #cwiczenia #leki
  • 3
@pooszkin miałem tak od dzieciaka, mi pomogło wiszenie na drążku z ciężarem po treningu pleców i już plecy mnie nie bolą ani innych dolegliwości( ͡º ͜ʖ͡º)
@pooszkin: u mnie na bóle w okolicach łopatek pomogły ćwiczenia siłowe (szczególnie drążek jak u kolegi z komentarza wyżej ale też inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie, które łopatki stabilizują).