Wpis z mikrobloga

#wesele #slub #pytanie
Cześć, razem z różową planujemy ślub pod koniec tego roku/na początku przyszłego.
Rozważamy dwa scenariusze:
A) wesele na 100 osób, ładna sala, cała rodzina, wszyscy bliscy znajomi (+-50k)
B) wesele tylko z rodzicami, rodzeństwem i kilkoma znajomymi (30 osób), ale potem tydzień na droższych wczasach, np. Dominikana (wesele 15k + podróż 20k)

Wybitnie nie zarabiamy, ale troche odłożone mamy, oczywiście żadnych kredytów nie bierzemy xd

Który scenariusz byście wybrali? Myślicie, że będziemy do końca życia żałowac jeśli nie wyprawimy weselicha jak reszta naszych znajomych? A może ta wypasiona podróż to nie jest nic specjalnego tak jak mi sie wydaje? (najdalej byłem w życiu we Francji xd)
  • 154
@SzczepanMienkoch: Mi się ostatnio te polskie wesela podobają, chociaż nigdy nie czułem tego klimatu. Ludzie już raczej nie zachowują się tak tragicznie, nie upijają do porzygu itd. Muzyka wiadomo jaka, ale akurat do wesela pasuje. Ja robiłem klasyczne i jestem zadowolony, pewnie bym nie zmienił na opcję nr. 2. Ale kiedyś w ramach rocznicy właśnie coś takiego bym wybrał właśnie.

Zastanówcie się razem co do Was bardziej przemawia i nie przejmujcie
@SzczepanMienkoch: B ale ja jestem mało rodzinny więc średnio mi się widzi zapraszania całej rodziny na wesele z którą często od lat nie mam kontaktu albo taki minimalny od święta. Zdecydowanie wolałbym wycieczkę z drugą połówką jak dla mnie lepsze wspomnienia.
@SzczepanMienkoch: why not both? Wesele dla bliższych znajomych i rodziny (czyli nie ciotka z Radomia i kolega z podstawówki) + wyjazd na wakacje w Europie i tu wtedy możecie iść na bogato, albo jakieś all-inclusive albo wycieczka objazdowa po Włoszech czy Hiszpanii (zależy czy wolicie plażing czy zwiedzanie zabytków).

Ja nie byłem przekonany co do wesela, ale z perspektywy czasu uważam że to była dobra decyzja że zrobiliśmy - bardzo fajna
@SzczepanMienkoch 50k, odkładacie tyle w ile? W rok? Nawet jak w pół. Szkoda.
Dużo lepsze za 2 lata będzie zdjęcie z wakacji i ciekawa historia, nikomu nigdy nie pokażecie foty z wesela, a wycieczka i wspomnienia są fajniejsze.
@SzczepanMienkoch tydzień na Dominikanie za 20k ??? XD
1. Za krótko, dwa dni tracisz w samolotach
2. Nie wiem jaki to musiałby być standard żeby tyle to kosztowało za tydzień. Mi się udało być za 7 k na dwa tygodnie z wynajmem samochodu mieszkajac w RB&b . Hotele */** kosztowały podobnie. Za 20k to spokojnie masz 2/3 tygodnie dla dwóch osób w fajnym standardzie:)