Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rozliczyłem swój niemiecki pit i wiecie co? Mam do zapłaty 13,000 euro bo spadłem z klasy 3 do 1 (po rozwodzie) no i muszę zapłacić prawie 65 tysięcy złotych zaległego podatku w przeliczeniu

I wiecie co? Z przyjemnością to zrobię. I cieszę się że nie pójdzie to na cpk, pfn, wille, koszty "kremacji", pegasusa, plecaki, wybory, respiratory, maseczki, 500+, 14 emerytury, Emilkę itd.

Zaprawdę nie jestem zły. Ale jakbym miał coś takiego zapłacić w Polsce to bym chyba dostał zawału.

#ekonomia #pracbaza #niemcy #emigracja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62df0e2818738dc4917617e5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 22
ZuchwałyOsioł: @bin-bash: @firyt: @Dentka7: a potraficie czytac ze zrozumieniem? Czy ten podatek oplaci nastepne wille albo arabski jacht? Albo moze troli w MS niemieckim? A moze dzieki niemu rzad niemiecki wykupi kampanie hejtu na FB? No nie sadze.

No i przynajmniej cos mam z tych podatkow. Czekam do lekarza jeden dzien a do szpitala 3 dni. Hipotetyczne wysokie bezrobotne, dobre bezplatne drogi.
---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: mam nadzieję, że odpisuję na baita XD ale chyba żyjesz w tych Niemczech pod kamieniem skoro nie słyszałeś o tamtejszych maseczkowych aferach.

Czy ten podatek oplaci nastepne wille albo arabski jacht? Albo moze troli w MS niemieckim? A moze dzieki niemu rzad niemiecki wykupi kampanie hejtu na FB? No nie sadze.


Na jakiej podstawie nie sądzisz? Podatki mieszkancó Saart dwa lata temu poszły na ulotkę od prezydenta landu do wszystkich
@kulass: wole placic na sniadych darmozjadow niz na pisowsko-konfederackie miernoty. Tutaj w ramach podatków przynajmniej dostajesz usługi publiczne na cywilizowanym poziomie. W Polsce po opłaceniu socjal-haraczu dla soli polskiej ziemi i rozpłynięciu się pieniedzy na obajtków i inne TVP niestety na te wazne rzeczy juz nie starcza. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Rozliczyłem swój niemiecki pit i wiecie co? Mam do zapłaty 13,000 euro bo spadłem z klasy 3 do 1 (po rozwodzie) no i muszę zapłacić prawie 65 tysięcy złotych zaległego podatku w przeliczeniu


@AnonimoweMirkoWyznania: Fake and gay. Różnica między 1 a 3 klasą podatkową przy 4k brutto to jakieś 400 euro, czyli musisz zarabiać 12k brutto żeby wyszła taka niedopłata (i to tylko przy założeniu że rozwód miałeś w styczniu i